člen České hiporehabilitační společnosti

Plnokrevníci v hipoterapii

Plnokrevníci v hipoterapii - obrázek

Plnokrevníci v hipoterapii - obrázek

V říjnovém čísle časopisu Jezdectví 2006 se vyznává Hana Hermannová, vedoucí hiporehabilitačního střediska v Bohnicích, z obliby v plnokrevnících:
"Pokud se vám dostane do rukou zdravý plnokrevník s nepoškozeným nervovým systémem a navíc třeba od přírody obdařený vyrovnaným temperamentem a charakterem, je to vynikající kůň pro hipoterapii. I když je s jeho přípravou více práce a následně ho musíte hlídat, aby jste ho nepřetížili. Vybírám si je záměrně - mají skvělou biomechaniku hřbetu, jsou pružní a navíc velmi inteligentní. Když je to naučíte, dokáží regulovat délku kroku i frekvenci tak, jak vy potřebujete. A někdy je výhodou (zejména u dětí), že jsou užší než jiná plemena."
 
Nepochybně ji k tomuto přesvědčení přivedl i náš "profesor" Benedikt, který právě v Bohnicích několik let působil a posléze ve svém poslání ochotně pokračoval u nás až do roku 2008, kdy si sám řekl o zasloužený klid a spokojený důchod. Jeho místo zčásti (z pohledu plemene) zaplnila Laurena, která sice není speciálně připravovaná, ale přirozeným klidem, zájmem o své okolí, krásou i přítulností určitě předpoklady zvířecího terapeuta splňuje také.
28.12.2008 21:33:16
hipopaja
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one