člen České hiporehabilitační společnosti

Prosinec 2012:   dočasný azyl opustili oba naháči Kája a Mia a vrátili se ke svým páníčkům. Velice smutný byl pro všechny 19. prosinec, kdy nás navždy opustila naše černá 20letá ponička Lucy. Těsně před Vánoci se část našeho týmu zúčastnila akce pro opuštěné pejsky na ranči Vránov u Sokolova.

Listopad 2012:   získali jsme drť na úpravu a údržbu areálu, což všichni oceníme zejména v deštivém počasí. Nešťastnou náhodou jsme přišli o jedno černé štěňátko, takže jich zůstalo 11 a některá z nich už se rozjela ke svým novým majitelům.

Říjen 2012:   nový atraktivní přírůstek máme v minizoo – ovci Jákobovu, berana Alfonse a jeho družku. Náš zájem o vzdělání v oblasti přístupu ke koním se kromě seminářů se Zuzkou Prokopovou rozšířil na kurzík s Katkou Santarovou, která zájemcům ukázala své metody tréninku a práce s koňmi. Ve spolupráci budeme pokračovat a tak se těšíme na další setkání. Neplánované, ale očekávané překvapení připravila naše labradorka Betty, která se stala maminkou 12 štěňátek. Náš poctivý pracant Blesk dostal nového adoptivního rodiče a sponzora, firmu Loyd. Krásné slunečné počasí podtrhlo vydařený seminář o horsemanshipu se Zuzkou Prokopovou. Tentokrát přijelo více zájemců mimo známý okruh. Konec měsíce byl ve znamení dalších přírůstků do psí smečky – dvou naháčů a čiperného jack russela.

Září 2012:   dalším psím přírůstkem je opuštěná černá fenka Keisy. Bezcitný člověk ji přivázal na nedostupném místě u stanovické přehrady a nechal svému osudu. Naštěstí si jí všiml porybný a přivedl k nám. Stále se k nám vracejí děti ze školek a škol na Karlovarsku, aby u nás společně se zvířátky prožili příjemný den. Vozí se na koních, vyrábějí keramické koníky a jiné postavy, vybarvují omalovánky, malují obrázky, opékají buřtíky na ohni. Na svátek sv.Václava jsme si dali dostaveníčko na dostihové dráze ve Dvorech a společně fandili rychlým a ušlechtilým plnokrevníkům (a taky jejich mladým fešným jezdcům…). Poslední zářijový víkend byl bohatý na závody. V sobotu se naši závodníci vydali na hobby závody v Rudolci u Sokolova a v neděli v úspěšných jízdách pokračovali na závodech v Kolové.

Srpen 2012:   od půlky srpna máme další zajímavý přírůstek do naší minizoo – několikaměsíčního sirotka - srnečku Berušku. Stejně jako loni se několik našich členů a koní vydalo na týdenní tábor u Zuzky Prokopové na Ranči Loučka v Předkláštěří u Brna. Na konci srpna nás na následky vleklých zdravotních problémů navždy opustil černý pudlík Max. Místo něho jsme získali na dožití žlutou zakrslou pudlici Bábinu, která neměla lehký a veselý život. Pravděpodobně byla jakousi „továrnou“ na štěňata a když zestárla, měla být jako nepotřebná utracena.

Červenec 2012:   v týdnu od 2.-7.7. proběhl v Hipocentru tradiční a oblíbený dětský tábor. V půlce července se naše koňské stádečko rozšířilo o příslušníka vzácného plemene Akhal Teke, mladého žlutého krasavce Antarese, který se stane Pavlínky osobním jezdeckým a závodním koněm.

Červen 2012:   buduje se nová střecha nad sedlovnou a naši chlupatí mazlíčci dostali krásnou novou a prostornou králíkárnu. Prasátka Mařenka a Čestmír a kohoutek byli přestěhováni do většího výběhu, kde si společně s kozami a ovcemi hezky lebedí. Probíhají pravidelné akce některých příměstských škol a školek. Hlavní událostí byly tradiční sranda závody pro všechny naše malé i velké kamarády a příznivce s pestrým doprovodným programem. Poslední červnový den složila Pavlínka Uhlířová s Magnumem westernové zkoušky a získala závodní licenci. Gratulujeme.

Květen 2012:   významnou událostí měsíce byla návštěva chiropraktičky, která napravovala naše koníky, aby se cítili dobře. Nejvíce se podle jejího pocitu ulevilo od zablokovaných míst Stripovi a Gordonovi.

Duben 2012:   náš mýval Pepíček se stal mediální hvězdou. Pro článek o neobvyklých zvířátkách chovaných v domácnosti si ho vybral redaktor Mladé fronty Martin Stolař a nafotil moc hezké fotky (můžete si je prohlédnout v albu č.75: http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_fotky_od_nasich_pratel

14.dubna složily úspěšně zkoušky canisterapie u Pomocných tlapek naše šikulky Bety a Karla. Obě na výbornou. Totéž můžeme s potěšením hlásit o čerstvé asistentce Barče Orctové, která zkoušky pro „dvojnožce“ složila úspěšně taktéž. Nešťastnou náhodou si 16.dubna ve výběhu přivodil nevratné poškození levého oka Zorek. Pan veterinář mu ho sice vizuálně zachoval, ale nikdy už na něj bohužel neuvidí. Podle mnohých zúčastněných patřil první letošní kurzík o přirozené komunikaci o víkendu 21.-22.dubna se Zuzkou Prokopovou k jednomu z vůbec nejvydařenějších. Zuzka si na půlroční výcvik na Ranč Loučka odvezla naše přerostlé hříbátko Páju. Zajímavý postřeh nám zaslala paní Magdaléna Kořínková o Stripeovi. Vybíráme z její zprávy: „Měla jsem ho asi tři měsíce v péči, když si známá pořídila jako společnici Stripeovu maminku Sáru. Mně k mé kobylce dala právě Stripa. Tehdy jsme mu říkali Piškot. Bylo mu něco přes rok (rok 2007) a byl velmi plachý. Bylo dost těžké ho přesvědčit, aby na sebe nechal vůbec sáhnout. Po čase se ale uklidnil.“ Když našeho suverénního a mazlivého žlutého krasavce sledujeme dnes, ani se tomu nechce věřit, že?

Březen 2012:   do školičky se nám pomaličku začínají vracet první nedočkavci, což nás (i koníky) těší. Pája byla společně s jejím Magnumem zaregistrována do českého Western Riding Clubu a my všichni jim v soutěžích držíme pěsti. Časopis Koně a hříbata uvedl článek Marcely Klingorové na odkazu: http://www.distanc.cz/index.php/medailonky-koni-a-lidi/47-kone/569-kdyz-dva-mladi-vyrustaji-spolu.html

31.března se někteří z nás, jak se říká, zdravé jádro, zúčastnili a dobře pobavili na Plesu harmonie v GH Pupp.

Únor 2012:   poklidné únorové dny trochu rozčeřila zpráva, že jsme dostali 11.2. další výraznou posilu na canisterapii – čtyřletou černou labradorku Bety s částečným odborným výcvikem. Zatím vyniká v jedné oblasti – chytání míčků.

Leden 2012:   naprosto ukázkový odpočinkový zimní měsíc. Jezdecká školička má až do jara prázdniny a tak si koníci schovávají síly, aby odolali nepřízni počasí.

17.01.2013 10:23:31
hipopaja
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one