člen České hiporehabilitační společnosti

Prosinec 2011:   první radovánky z bílé nadílky přišly 6.prosince, ale v následujícím období té čisté bílé peřiny moc nezůstalo. 16.prosince jsme se opět setkali s našimi milými přáteli, klienty a kamarády při tradiční Mikulášské besídce. Koncem měsíce vyrážely obě holky Uhlířovic pravidelně do sportovní stáje ve Spomyšli, kde Pája pilně trénovala.

Listopad 2011:   největší událostí jinak poměrně klidného měsíce se stal 18.listopad, kdy jsme pro účely canisterapie dostali pětitýdenní štěňátko bernského salašnického psa Bernieho, kterému umřela maminka a neměl se kdo o něho postarat.

Říjen 2011:   8.října Leslie úspěšně a s naprostým přehledem složila zkoušky na canisterapii. Začátkem měsíce byla Flora po dohodě s její majitelkou převezena do Kozodoje. O víkendu 22.-23.9. proběhl další z pravidelných kurzíků horsemanshipu se Zuzkou Prokopovou. Naše chundelatá Lili se podrobila nečekaně komplikované kastraci, která naštěstí dobře dopadla. Aby toho nebylo málo, tak při honičce ji kopl do oka Stripe, opět si můžeme oddechnout, že bez jakýchkoliv dalších následků.

Září 2011:   třetí zářijový den bylo v našem Hipocentru velice rušno. Od rána se sem sjížděli jezdci, jejich rodiče a příbuzní i kamarádi, aby si společně užili dalšího ročníku Sranda hobby závodů. Jak to tak u podobných akcí bývá, také za přispění krásného slunečného počasí po celý den panovala skvělá a uvolněná atmosféra. Namlsaní úspěchy na kolbištích se někteří zúčastnili také veřejných tréninků ve Stráni a v Kolové. Zejména tam předvedvedly naše reprezentantky bezvadné výkony. Proslýchá se, že pražští filmaři mají zájem o natáčení s našimi zvířátky (hlavně pudlíci a fretky), tak budeme situaci bedlivě sledovat. Od poloviny září máme pro canisterapii dalšího černého a již odrostlejšího pudlíka Maxe. Naši koníci se zúčastnili oslav 100.výročí nemocnice v Ostrově a jako pokaždé na svých zádech trpělivě vozili natěšené děti.

Srpen 2011:   tábor v jezdeckém středisku ve Stráni u Ostrova se holkám (Pája, Kristýna, Lucka) natolik nalíbil, že si pobyt a ježdění prodloužily s Faraonem, Bleskem i Gordonem. Blesk opět dokázal, jakým je kouzelníkem a srandistou. Když se mu zdálo, že stojí v přepravníku moc dlouho a dožadoval se odchodu ven a to mu oficiálním východem nebylo dopřáno, jednoduše (ač nepochopitelně) se rozhodl, že použije malá postranní dvířka. Podařilo se mu to a bez jakékoliv úhony se dostal na svobodu. Nejsmutnější událostí celého měsíce je zbytečná ztráta našeho skvělého Oriho, jež doplatil na neomluvitelné lajdáctví jednoho nesvědomitého člověka. Začínají se nám pomalu vracet dětičky do školičky. Prázdné místo po Orinkovi zaplnil čtyřměsíční pudlík Adar.

Červenec 2011:   po skončení letního tábora, kde nechybělo ježdění na koních, práce se zvířátky, bojové hry, malování, opékání dobrůtek ani modelování či kurzík angličtiny, byl první prázdninový měsíc převážně odpočinkovým. Byl čas dovolených, takže osiřela školička a zvířátka zaslouženě odpočívala. Na tábor s koňmi do Stráně odjela Pája s Magnumem a Klárka se Stripem.

Červen 2011:   Gordon oslavil jubileum – 10. narozeniny. 10. a 11. června proběhl Víkend s angličtinou, kdy si v našem arálu daly dostaveníčko děti ze školky v Otovicích. Pestrý program, ve kterém nechyběla výuka angličtiny formou zábavných her, modelování, mazlení se zvířátky nebo svezení na koních, se všem moc líbil. Těšíme se, že v podobných aktivitách budeme dále pokračovat. Koncem měsíce nás na dva dny navštívila opět naše „učitelka“ Zuzka Prokopová, aby si s námi zopakovala některé cviky z předchozího kurzíku o horsemanshipu. Naučila nás další nové potřebné „finty“, jak můžeme koníkům práci s námi lidmi co nejvíce zpříjemnit.

Květen 2011:   k několika nepříjemnostem došlo zásahem našeho ostrého hlídače Kima. Jeho atak nepřežila kočička Chřestýš a Kazimír, jedno z našich zakrslých prasátek. Čestmír naštěstí přežil a jeho zranění se brzy zahojila. Navíc dostal novou kamarádku – strakatou Marušku. 13. května jsme získali dalšího koníka, vysloužilou bílou kočárovou kobylku Flóru. Přišla k nám ovšem v neuspokojivém zdravotním stavu – dušná a bolavá, takže bude trvat dlouho, než se dá dohromady. I když ji stádo docela dobře přijalo, ze začátku neustále vyskakovala z ohrady, chytali jsme ji až v Březové. Po několika týdnech jsme zaznamenali výrazné zlepšení – přestala kašlat, hodinařit, ve výběhu se celkově zklidnila a na útěky již nemá ani pomyšlení. 19.května přímo při ježdění postihla Bleska kolika, ale naštěstí nebyla nikterak silná, takže drobým zásahem pana veterináře se mu ulevilo. Ovečky i pudlíci se dočkali ostříhání a velmi se jim tím v teplých květnových dnech ulevilo. Lukáš oslavil v plné svěžesti 18. narozeniny. Trošku nám poupravil dřevěnou terasu před klubovnou Neonek, samozřejmě za přispění Danečka. Ten ho kousnul do čumáčku a Neon z úleku vytrhl hrazení, za které byl přivázaný. Zábradlí vzalo za své…

Duben 2011:   3.dubna se naše minizoo rozšířilo o dvě roztomilá zakrslá prasátka Čestmíra a Kazimíra. Pocházejí ze soukromého chovu v Bečově a pomalu si zvykají na život u nás. 8.dubna Ori úspěšně složil v Třemošné u Plzně zkoušky z canisterapie. Dostal plný počet bodů ze všech disciplín (bezkonkurenční byl v ležení…), krásný modrý služební obleček a také zdravé sebevědomí. Z vnitřního výběhu nám těžká technika vyvezla hnůj nahromaděný přes celou zimu a byl z něho hodně velký kopec. Až zmrzne, můžeme na něm klidně bobovat. Od poloviny dubna probíhal v areálu jarní úklid a velké přestavby – nová sedlovna a sruby na přenocování. Kozinec se konečně přestěhoval na čerstvý vzduch. Zúčastnili jsme se dvou akcí – 24.dubna naši koníci Lucy a Stripe povozili děti u Globusu a 30.dubna u Andělské Hory. Celkově byl duben ve znamení velkých oslav – narozeniny měli 2. dubna Neon (11 let), 11.dubna Stripe (5 let), 12.dubna Pája (2 roky) a 30.dubna Lucy (19 let).

Březen 2011:   po malé roztomilé Lilince jsme se dočkali dalších přírůstků do naší minizoo – narodili se krásní strakatí králíčci a kozičce Vikince velký černo-bílý kozlík Rambo. Nešťastnou náhodou jsme po několika málo dnech o něho přišli následkem úrazu, který si způsobil v chlívku. Můžeme se ale co nejdříve těšit na další nováčky – na malá prasátka. Také nás musel navštívit pan veterinář a kurýrovat Lucku, které se zhoršil chronický kašel a šéfíka Gordona, to zase oslabila chřipka. Počasí nám mimořádně přálo a tak se uklízelo a plánovalo. Pro kozí a ovčí stádečko je připravený venkovní výběh vedle kruhové ohrady.

Únor 2011:   veliké a milé překvapení na nás čekalo 7.února, když cestu k nám domů našel uprchlík Pepíček! Svobodu po několika (pro něho asi náročných) dnech vyměnil za bezpečnou voliéru a hlavně dostatek jídla, které mu nejspíš na jeho útěku chybělo. Pepíček se vrátil, ale záhy na to se zaběhla Kájinka a po týdnu jsme ztráceli naději, že se vrátí. Její dobrodružství ale také skončilo dobře a Kája se vrátila. A ne sama… 26.února nečekaně porodila černou fenečku Lily s bílými packami, čumáčkem a náprsenkou. Otázkou zůstává který z našich psích kluků je tatínkem, jestli Vendelín, Čert nebo Ori. Ten se k miminku hlásí nejvíc, tak uvidíme později. Ferda se opět vydal do Drahovic do kosmetického salonu a tentokrát si mytí zpestřil útěkem mezi paneláky. Holky ho dohonily až u obchodu… Adélka pilně trénuje se svým Tondou (Kevinem), tak jim oběma držíme palce, aby k sobě našli rychle tu nejlepší cestu.

Leden 2011:   jakou jsme měli radost, že se dalším adoptivním rodičem některého z našich zvířátek stala Mateřská školka Otovice, když si za svého chráněnce vybrali mývala Pepíčka! Ze svého chlupatého a veselého chráněnce se radovali velice krátce. 22. ledna bohužel Pepíček využil nepozornosti a unikl nezajištěnými vrátky vstříc svobodě. Ačkoliv byl odkojený od malého minka a od malička zvyklý na lidi a na svou bezpečnou voliéru s pravidelným přísunem potravy, volání svobody bylo silnější. Můžeme si jen přát, aby v této dlouhé zimě našel dostatek sil na přežití. K novým obyvatelům patří půlroční ochočená a miloučká fretka, tedy pardon kluk jak buk Fredy. 25.ledna si odbyla očkování všechna naše zvířátka. Pája založila s děvčaty další webík. Adresa: www.divky-v-sedlech12345.blog.cz

30.04.2012 13:29:43
hipopaja
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one