člen České hiporehabilitační společnosti

Prosinec 2010:   4.prosince se někteří z nás vydali na velkolepou koňskou show Apassionata do Prahy. 10.prosince jsme si s našimi přáteli a kamarády užili příjemné odpoledne na Vánoční besídce u stromečku, dárečků a při zpívání koled. Nejsmutnějším dnem letošního roku byl 13.prosinec. To nás navždy opustil Beník. 22.prosince do areálu přibyli další dva pejsci, malí nalezenci, které měla Hanka původně na zahradě u domu. Mráz sice zabránil špíně a plískanicím, problémy ale dělá s vodou, která zamrzá. Koně musejí být napájeni z kanystrů. Karlík a Pájinka předvádějí v nádrži zvláštní rituály – v čerstvě dodané vodě si Pája máčí kopyta a Karlík strká pod vodu celou hlavu. Faraon prožil originálního Silvestra koupelí v dílně firmy Hakr v Drahovicích.

Listopad 2010:   na začátku listopadu se stala mateřská škola v Březové adoptivním rodičem Neona. Od 5.11. máme nového čtyřnohého pomocníka na canisterapii – černého pudla královského s opravdovsky královským jménem Allegro Black z hradu Grabštejn (zkráceně mu ale říkáme Ori). Rodina Orctových si v Jáchymově vybrala rodinného koníka – fjorda Kevina (alias Tony). O návštěvě chiropraktičky paní dr. Žežulkové 10.listopadu píšeme více v sekci Z našeho deníčku – info v obraze. Mezi nová zvířátka u nás patří dva kohoutci. V půlce měsíce nám dělala starosti strakatá fenka Kájinka, která se při svých toulkách zaběhla a netrefila domů. Po dvou dnech ji Pája s tatínkem našli vyhladovělou a špinavou pod Březovou. Nepříjemné pokousání na slabinách způsobil 23.11. Leslince neznámý darebák a musela být šitá panem doktorem Soběslavským v Toužimi. Funguje přístřešek pro poníky ve  vnitřním výběhu. První letošní školička v pořádné chumelenici proběhla 24.listopadu.

Říjen 2010:   k našemu malému Felixovi přibyl další úplně stejný kamará Felix II. Původně jsme si mysleli, že to bude paní Felixová, později jsme zjistili, že dalším koťátkem je také kluk. Karlík, který se neustále zdráhal k tomu, aby komukoliv dovolil sednout si na jeho hřbet, po kamarádském přemlouvání našich holek najednou změnil názor a brzy se stane dalším pomocníkem pro nejmenší ve školičce nejenom na mazlení, drbání a čištění, ale také na ježdění. Máme novou dřevěnou vyřezávanou kadibudku a sedlovnu. Beníka zas o trošku víc opouštějí síly a tak ho ti mladší a drzejší vyháněli od krmení. Odstavili jsme ho tedy od koní, aby si na něho nedovolovali a je na něm vidět, že mu to prospělo. Koncem měsíce oslavila malá šéfová Pája s kamarády a zvířátky 11. narozeniny.

Září 2010:   do Ostrova můžeme vozit koníky vlastními silami – k vozíku máme i nové silnější auto. V přípravě na závody se hodně angažovali také rodiče našich jezdců. Sblížili se s koňmi, které při jízdě zručnosti v den „D“ (11.září) vodili a užili si s nimi hodně legrace. Máme dalšího psího kamaráda – nalezence Káju. Je moc hodná a nezkazí žádnou srandu. 19.9. jsme se s Lucinkou, Lukášem, Neonem a Stripem zúčastnili opět akce v ostrovské nemocnici a jak jsme předpokládali, tak o svezení na koni byl obrovský zájem. Koně i vodiči byli v plném vytížení až do pozdních odpoledních hodin. Mezi nové přírůstky patří narozená morčátka. A na konec měsíce si někteří lotři (v čele se Stripem a Neonem…) dali opětovně nepovolený výlet až do Nových Stanovic.

Srpen 2010:   6.srpna postihly Beníka náhlé a závažné zdravotní potíže spojené s jeho vysokým věkem. Opět nám dokázal, jak velkým bojovníkem je. Indispozici pravděpodobně spojenou se srdeční arytmií v průběhu jediné noci úspěšně překonal i bez pomoci veterináře. O deset dní později se nepozorností do volnosti dostala mývalka Pepina a tak náš drobek Pepíček osiřel a jako kamarád mu zůstal jenom kocourek Felix, se kterým vyrůstal. Pepíček si také vyzkoušel animoterapii v nemocnici v Ostrově a v miniaturních kšírkách a na červeném vodítku mu to opravdu slušelo. Máme několik nových přírůstků – králíčků a morčátek.

Červenec 2010:   začínáme s pravidelnými pracovními návštěvami v ostrovské nemocnici. Klienti využívají léčebných účinků našich zvířecích terapeutů Lukáše a Lucinky a labradorky Leslie. Malý mýválek Pepíček sdílí pokojíček s novým kamarádem – mourovatým koťátkem Felixem. 10. července jsme se rozloučili s naší milou ovčáckou babičkou Barunkou. Máme za sebou úspěšný letní tábor a také nové přírůstky – morčátka a králíčky. Na pastvině se ovečce Samantě narodilo heboučké jehňátko Jitřenka. V prostoru vnitřního výběhu vyrůstá kruhovka pro práci s koňmi.

Červen 2010:   naši hlavní činnost (hipoterapii) prezentovali 3. června v KV aréně v rámci výstavy For Arch Hanka s Jirkou. Od 10. červnového dne máme další výraznou posilu týmu – mladou fenku Leslie, která je díky své miloučké povaze ideálním psem pro canisterapii. Narodili se nám noví králíčci – trochu raritka, protože jsou černo-bílí, černí nebo hnědo-bílí a přitom rodiče mají pouze šedou a bílou barvu. O naší nové pravidelné aktivitě - hiporehabilitaci v ostrovské nemocnici se zmínil deník Mladá fronta a další se připravuje v Sedmičce. 20.6. úspěšně prostála naše malá Pájinka koliku. Od 25. června se staráme o mývalí miminko Pepíčka, který ve volné přírodě nešťastnou náhodou přišel o svoji maminku. Staví se kruhová ohrada pro práci s koňmi, v přípravě je také voliéra pro ptactvo. Pavlínka založila webové stránky speciálně pro naši školičku (www.pony-ceta.estranky.cz).

Květen 2010:   na počátku nezvykle studeného a mokrého měsíce lásky se k nám nastěhovala nová přítulná černá kočička Jiřinka, kterou si po několika dnech vyprosila malá Adélka a pečuje o ni doma. Čekáme nové přírůstky od potkánků a naše království hlodavců má nové pěkné místo – v hale. Celý areál zkrášlily nově vysázené kytičky. 18. května se počet našich koní ustálil na čísle 12. Ve známé chovné stanici chladnokrevných koní v Ostřetíně si Hanka vybrala roční kobylku Páju a ta se bude postupně připravovat na hipoterapii. 26. května postihla Magnuma kolika, ale po ošetření pana dr. Štekla se mu naštěstí brzy ulevilo a měl dokonce zájem hrát si s malým provokatérem Neonkem. Vedle rampy u obdélníku bylo postavené nové velké lákadlo pro děti – skákací trampolína. Těšíme se na návštěvu výherce dárkového poukazu, který jsme věnovali na Veletrh sociálních služeb, konaný v KV Aréně. Ten u nás stráví příjemné odpoledne a samozřejmě se také povozí na koni. Poslední květnovou sobotu jsme se s Lucinkou a Stripem zúčastnili Dne dětí na faře v Chodově.

Duben 2010:   hned na apríla (a nebyl to žert…) nás navštívili dva reportéři z Mladé fronty, aby o našich aktivitách napsali článek (najdete ho v PÍŠE SE NÁS). Těší nás neustále narůstající počet zájemců o školičku a napočítali jsme již plus minus 30 lidiček. 19. dubna měl namále náš dědeček Beník, kterému se zrak během několika málo dní zhoršil natolik, že přestal kromě pravého oka úplně vidět také na to levé. Pochopitelně byl potom každý jeho pohyb nebezpečný jak jemu samotnému, protože všude narážel a ztrácel orientaci. A zároveň nám, protože sice reagoval na hlas, ale neviděl nás, a také jako správný bojínek odmítal jakékoliv zdravotní ošetření. Hned následující den jsme si hodně oddechli, protože se nakonec i přes velké obtíže podařilo Hance a Páje pomocí kapek povlak na oku rozpustit a vrátila se mu dostatečná viditelnost k tomu, aby se bezpečně pohyboval. 22. dubna jsme nešťastnou náhodou přišli o našeho kocourka mourka Mikeše. O víkendu 24.-25.dubna proběhl první letošní kurzík horsemanshipu se Zuzkou Prokopovou (více v GALERIE – UDÁLOSTI). Předposlední dubnový den se vydala Hanka s Jirkou a Lukášem a Lucinkou do ostrovské nemocnice, aby vyzkoušeli, jak se osvědčí léčba koňmi u pacientů psychiatrického oddělení (více v Z NAŠEHO DENÍČKU – UDÁLOSTI V OBRAZE).

Březen 2010:   březnové události pozbývají kromě narozeninových oslav Magnumkových 6 let, Beníkových 23 let a Zorečkových 9 let  jakékoliv akčnosti - koníci šetří silami a statečně odolávají nepříjemnému chladu, sněžení i dešti, kůzlátka rostou a těší se, až se také podívají, jak to vypadá mimo bezpečí haly. Naštěstí se k nám ale vrací k pravidelným tréninkům naši malí rajťáci a jejich milí rodičové, tak je u nás opět živo a veselo. Období odpočinku končí, pánové a dámy!

Únor 2010:   letošní zima je neskutečně dlouhá a protivná. Naštěstí se s ní koníci i ostatní zvířátka vypořádali, ale zásoby sena mizí doslova před očima. Další přírůstek do naší mizoo – dva krásní králíčci, takové zmenšené kopie svých rodičů - jeden je celý šedý, druhý šedo-bílý.

Leden 2010:   nový rok pro nás začal smutně, do koňského nebíčka navždy odcválala Laurenka, která by za několik málo dní oslavila 20. narozeniny. Zdravotní problémy postihly také Faraona a musel být převezen na důkladné vyšetření na kliniku do Brna, odkud se vrátil v půlce měsíce. 7.ledna se Líze a Vojtovi Burákovi narodila krásná dvojčátka – kozlík Matěj a kozička Viki. Po vánoční přestávce se k nám na tréninky vrátili naši mladí jezdci. 

30.04.2012 11:58:32
hipopaja
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one