člen České hiporehabilitační společnosti
Možná, že se Laurenka zasloužila o novou zálibu, kterou letos mnozí z nás pěstují - totiž návštěvu dostihů na karlovarském závodišti. Poprvé prapor Hipocentra zavlál ve Dvorech 6.července, protože jsme šli fandit Laurenky dcerušce La Primaveře (skončila na 5.místě) a následující dostihový den 19.července se nás tam sešlo mnohem více. Holky si vybíraly koně (nevíme, co posuzovaly více - krásu koní nebo jezdce na jejich hřbetech, nebo dokonce vodiče v paddocku?) a tipovaly vítěze. Někdy to vyšlo, jindy ne. Hlavní je, že si dostihové odpoledne všichni skvěle užíváme.
dvory.jpg
dvory1.jpg
dvory2.jpg
dvory3.jpg
dvory4.jpg

Následující snímky od sebe dělí dlouhých 16 let! Na fotce z roku 1993 (titulní stránka časopisu Jezdectví) je se svým trenérem Laurena v plném dostihovém tréninku, ty následující jsou z 19.července 2009, kdy se na spokojenou důchodkyni přijel Václav Chaloupka podívat. Měl radost z toho, jak se kobylka má a při pohledu na rozlehlé pastviny se ve srandě nechal slyšet, že by si nejraději k pasoucím se koním lehl a užíval si takové pohody, jakou viděl. Obdivoval, v jaké kondici je Lukáš, líbil se mu Faraon a nejvíce ze všech kozel Vojta Burák ...

1993

1993

2009

2009

2009

2009

„Měli jsme malého darebáka, teď máme malého a velkého“, posteskla si ve slunném čtvrtečním odpoledni 18. června Hanka, když našla rozebranou voliéru pro hlodavce. Myslela tím malého Neona a většího Bleska. Ti dva syčáci si padli do oka a vzájemně se od sebe učí lumpárny. Autorem nejnovější spouště byl tentokrát Blesk, který dobře věděl, že přes ohradník pod proudem se nedostane jinak, než plavným skokem. Povedlo se mu to…

Jak si tak nikým nerušený vykračoval po areálu, do oka mu nejspíš padla podestýlka ze slámy ve voliéře a několik kousků tvrdého pečiva. Jiný záměr jsme nehledali, protože koně přeci masožravci nejsou. I když v případě Bleska to není vyloučené….

Jeden králíček a činčila Bleskovým zapříčiněním nyní zkoušejí, co to je život v divočině, ti ostatní (morčátka a ostatní králíci) byli naštěstí z jeho vloupání tak vystrašení, že zůstali na místech a nehnuli se.

Blesk tedy po zásluze putoval na samotku – do výběhu, který kdysi sloužil klokanovi. Než se mu podařilo utéci také… Když tam byli naši chlupatí pejskové, v dolní části plot trochu rozebrali. Koho by napadlo, že se tou skulinkou protáhne kůň? A ne zrovna nějaký hubeňour!

Ale pro Bleska není nic problémem. Napřed si posunul dřevěné zátarasy a když si myslel, že jsme všichni odjeli, proklouznul jak myška. Pak že koně nepřemýšlejí!

Užíval si nově nabyté svobody a chtěl se dostat za koňmi na pastvinu. Naštěstí neumí zatím otevírat vrata a plot kolem areálu je taky dost vysoký. Několikrát si ještě zaskákal přes ohradník tam-sem-tam a nechal se na chrastící kyblík s pečivem nalákat do boxu. Odtud snad nezmizí, a když ano, potom máme kouzelníka!

Více fotografií nejenom z Bleskova vydařeného odpoledne:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_18.6.2009/

voliera po Bleskově zásahu

voliera po Bleskově zásahu

vězeň Blesk

vězeň Blesk

volný

volný

volný

volný

skok

skok

stanu se menším, ještě menším...

stanu se menším, ještě menším...

Workoholici? No tak to naši miláčci určitě nejsou. Mimo svou léčebnou funkci dobrovolně pracovní nasazení v žádném případě nevyhledávají. O to víc je baví vymýšlet a posléze také praktikovat lumpárny, ze kterých nám pravidelně připravují onu PRÁCI. Jak tedy na tohle nepopulární slůvko reagují? Každý po svém - někdo se vysmívá, někdo se schová, jiný zase zdůrazňuje, že pro něho znamená pracovní nasazení maximálně papání, další si rychle najdou zábavu nebo předstírají, že jsou strašně unavení. Jenom abychom je nerušili...
Beník s Lukášem

Beník s Lukášem

Blesk

Blesk

Kim

Kim

Kim a Edík

Kim a Edík

Laurena

Laurena

Líza

Líza

Lucy

Lucy

Magnum

Magnum

Magnum

Magnum

Magnum

Magnum

Jarní láska ... - obrázek

Jarní láska ... - obrázek

My už víme, jak v praxi vypadá písnička Zdeňka Svěráka "Když se zamiluje kůň".  Benedikt se bláznivě zamiloval do Laureny a oba naši dostihoví vysloužilci vypadají jako dvojčata. Na každém kroku jsou spolu, Beník Laurenku chrání jako pravý rytíř. Tak si moc přejeme, aby jim to souznění duší vydrželo co nejdéle.
Nový koník v Hipocentru - obrázek

Nový koník v Hipocentru - obrázek

4.dubna 2009 se naše stádečko rozmnožilo o dalšího koníka. Jirka s Lenkou si přivezli Bleska, křížence hucula a fjorda. Zatím probíhá seznamování s dalšími koníky, novinky o něm přineseme co nejdříve.
Neděle bývají odpočinkovým dnem, tentokrát u nás bylo živo. Nejprve jsme si  mohly nerušeně na několik málo minut prohlédnout luňáka červeného, mohutného a nádherného dravce, který ohromuje rozpětím křídel až 1,60 m. Zakroužil nad loukou, ale po chvíli se ztratil ve výšinách a více se neobjevil.

Našim malým-velkým hlídačům Evdokimovi a Edenovi už bylo půl roku. Na hraní dostali hovězí střívko, ale nevěděli, co s ním. Ale aby jejich vážnost neutrpěla, s důležitostí sobě vlastní ho v tlamičce nosili jako cigárko. Jen nevíme, kde berou inspiraci, když my jsme nekuřáci...

Zorek asi nemá zmatek v hlavě jenom z bláznivého počasí. U Lukáše dokonce hledal vemínko. Že by případ pro koňského dr. Chocholouška?

Laurena pokračuje s pravidelnou úpravou kopyt a na tuhle chvíli se vždycky pejsani těší, protože číhají na odřezky z kopýtek. To je, panečku, dobrota!

Magnum vytahuje tyčky

Magnum vytahuje tyčky

kavkazáčci

kavkazáčci

kavkazáčci

kavkazáčci

kavkazáčci

kavkazáčci

Nebeský návštěvník

Nebeský návštěvník

Zorek s adoptivní maminkou?

Zorek s adoptivní maminkou?

Laurena při úpravě kopyt

Laurena při úpravě kopyt

kavkazáčci

kavkazáčci

kavkazáčci

kavkazáčci

Měsíc březen je u nás ve znamení nekončících narozeninových oslav:

 

  • 10.3.  bylo Magnumovi sladkých 5 let
  • 12.3.  oslavil Benedikt v plné svěžesti 22.narozeniny
  • 28.3.  se dospěláckému věku 8 let přiblíží stále klukovsky vypadající Zorek
  • v tiché vzpomínce jsme si připomněli také dalšího březňáka, zakladatele Hipocentra Kariba

                                   

Že by kluky tolik rozesmály dárečky? A nebo je naše gratulace tolik unavily a nudily?

Benedikt

Benedikt

Magnum

Magnum

Zorek

Zorek

Karib - in memoriam

Karib - in memoriam

Klokan na útěku

Klokan na útěku

KDYBY JSTE V OKOLÍ STANOVIC SPATŘILI KLOKANA, VĚZTE, ŽE NEJSTE PODNAPILÍ...

PROSÍME KONTAKTUJTE NÁS. DĚKUJEME.

Neon - průzkumník - obrázek

Neon - průzkumník - obrázek

Neon se zřejmě narodil proto, aby vymýšlel blbosti a držel svou majitelku v neustálém střehu. Když pomineme pravidelné útěky z výběhu, protržené ohradníky, vykousané balíky sena, vytahané odpadky z pytlů a sežrané úplně všechno, co se dá pozřít, začátkem nového roku přišel na další skvělou fintu. Sledovali jsme ho tajně, když bloumal po areálu a přemýšlel nad nějakou lumpárnou. Dobře ví, kde je krmení a tak si dal práci, aby zjistil, jak se k němu dostane, aniž by byl závislý na tom, kdy mu v kyblíku papáníčko doneseme. Vyfotila jsem ho právě v okamžiku, kdy přišel na to, jak se kouzelná dvířka otevřou. Takže už sháníme silný řetěz a pevný zámek, jinak se nám natrvalo do buňky s krmením odstěhuje a dokud nepraskne, nevyleze ven ....

Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one