člen České hiporehabilitační společnosti
Naše spolupráce s Globusem v Jenišově úspěšně pokračuje. U příležitosti akce pořádané pro děti 24.dubna 2011 naši poníci Stripe a Lucy povozili velké množství zájemců.
Globus 1.jpg
Globus 2.jpg
Globus 3.jpg

Ori se zúčastnil 9.4.2011 zkoušky canisterapie v Třemošné u Plzně a podle očekávání složil na výbornou. U všech disciplín obdržel 5 bodů, což byl nejvyšší možný počet! Z fotek je zřejmé, jak náročné zkoušky byly a která disciplínu mu šla nejlépe….

CIMG2803 Ori zk.jpg
CIMG2917 Ori zk.jpg
CIMG2979 Ori zk.jpg
Jak se mladá Pája zbavovala strachu ..... Velký plyšový pes pro ni nejprve představoval vetřelce a neznámé nebezpečí. První přirozenou reakcí byl úprk. Jenže její zvědavost byla natolik silná, že překonala strach a když viděla, že jí nic zlého nehrozí, dokonce plyšákovi po chvíli žužlala uši. Vyhrála sama nad sebou a může být na sebe hrdá.
P2820825.JPG
P2820839.JPG
P2820827.JPG
P2820845.JPG

Pohled na Ferdíka, jehož ohon se po průjmech pomalu měnil v neidentifikovatelnou odpudivou a hlavně těžkou hmotu, byl skličující. Jenže kde ho omýt, aniž by nastydl a ofoukl, když venku byly teploty hluboko pod bodem mrazu i přes den? Žádná z okolních jízdáren neměla k dispozici zateplený box s teplou vodou. Z veselého silvestrovského vtípku se nakonec vyklubal dobrý nápad – Ferda si zajel do kosmetického salónu do Drahovic. Tím salónem se stala firma Hakr. Po důkladném smytí nevábné hnědé hmoty se mu očividně ulevilo a trpělivě se v dílně nechal i vyfénovat. Hakr se sice až dosud zabýval projektováním, výrobou a montážemi kovových konstrukcí, ale kdo ví, jestli po této úspěšné akci nerozšíří své působení v oblasti jezdectví … Čistý a voňavý Faraon je toho jasným důkazem.

001.jpg
002.jpg
003.JPG
Beník odešel ... - obrázek

Beník odešel ... - obrázek

Letošní rok k těm nejšťastnějším patřit určitě nebude. 13. prosince 2010 v odpoledních hodinách dotlouklo srdíčko našeho „dědečka“ Benedikta, který si od roku 2008 užíval zaslouženého spokojeného důchodu. Beník měl za sebou pestrou minulost. Nejprve běhal dostihy a to velmi dobře (za vše hovoří jeho 3. místo v Ceně zimního favorita). V dalších letech si vyzkoušel různá sportovní odvětví – působil  u pětibojařů, v drezúrním ježdění se vypracoval až na stupeň Grand Prix. Kus záslužné práce odvedl v oblasti hipoterapie. Osm let pomáhal fyzicky a psychicky postiženým pacientům v léčebně v Bohnicích. Od roku 2004 v této činnosti pokračoval u nás. Pomáhal klientům se skoliózou a ženám, které bojovaly se sterilitou.

Odešel nám koník s obrovským bojovným srdcem. Během letošního roku ho dvakrát postihly velmi závažné zdravotní problémy spojené s jeho věkem. Pokaždé se z nich za minimální podpory veterináře dostal. Nechtělo se mu umírat a bylo to na něm vidět.

V pondělí na svátek všech Lucií se mu při cestě k napajedlu podlomily nohy a nemohoucí Beník se smířil se svým osudem. Odcválal za svojí milovanou Laurenkou, která na něho na nebeských pastvinách čeká už od ledna. Tyto řádky se píší velmi těžce a jsou plné slaných slz. Je nám moc smutno a jedinou  útěchou je, že jsou oba dva spolu. Pobíhají po nekonečných zelených pláních a nic je netrápí. Třeba si tam nahoře o nás teď vyprávějí. My věříme, že na tento svět, naši lásku a péči vzpomínají jen v dobrém.

 

Fotogalerie věnovaná Beníkovi: http://laurena.rajce.idnes.cz/BENEDIKT_12.3.1987_-_13.12.2010/

Ve středu 10.listopadu 2010 nás navštívila paní MVDr. Zuzana Žežulková z Prahy, zkušená koňská chiropraktička odhalující potíže se zablokovanými zády, které bývají důvodem ztuhlosti, neochoty, špatně neseného hřbetu i krku, kulhání nebo vyhazování. Jejími pacienty se stali FARAON a GORDON. U obou koní se podezření na blokaci páteře potvrdilo a k naší radosti se každému po necelé půlhodince díky zásahu paní veterinářky výrazně ulevilo. A hlavně se dostavily okamžité účinky. Faraon vyklenul hřbet, snížil krk a co jsme u něho dosud neviděli – dokázal se zubama podrbat na slabinách. Gordon přestal tahat zadní i přední nohy a byl schopný v kroku i klusu překonat bez zakopnutí kavaletu.

Chiropraxe  (informace použité z časopisu Svět koní 7/2009):

Manuální přírodní léčebná disciplína, která se snaží o nápravu mechanického poškození pohybového aparátu (především kloubů a páteře) a následků, které tímto poškozením byly vyvolány. Může také ulevit při chronických bolestech hlavy (kvůli napětí krčních svalů). Chiropraxe se využívá také při sportovních zraněních nebo po haváriích (tím je ale myšleno třeba pád, hrou ve výběhu, prudkými otočkami atd.) a pomoci může mj. při natažení svalu, vazů, šlach, vyvrtnutém kloubu či náhlém nekontrolovatelném pohybu hlavy a páteře. Chiropraxe jako terapeutická metoda není založena na používání léčiv a chirurgických zákroků, je pouze nezávislým oborem klasické medicíny. U pacienta neléčí jen konkrétní postižené místo, ale celkově. Obnovení pohyblivosti kloubů a páteře a odstranění bolesti reflexně zajistí rovnováhu v celém organismu, protože dojde k zprůchodnění nervového systému jako celku.

Příklady nejčastějších problémů, které chiropraxe řeší:

  • nejčastěji zablokovanou krční páteř i v křížové oblasti (jako u lidí, že?)
  • příčiny kulhání (nesprávné kování, úraz šlachy, kloubní onemocnění, špalkové kopyto)
  • příčiny kolik – opakovaných zácpových (zablokování posledního hrudního obratle)
  • reprodukční poruchy u klisen (mezi 1. a 2. bederním obratlem je vaz, na kterém visí vaječník …)
  • a samozřejmě problémy způsobené jezdcem (pokřivení koně vlivem jezdce, př. nestejně působící holeně) a v důsledku nesprávného sedlání

Uvítali jsme nabídku paní doktorky na předvedení protahovacích a uvolňovacích strečinkových cviků, kterými můžeme koníkům protáhnout záda a nohy. Těšíme se tedy na její další milou návštěvu.

 

Ukázka práce MVDr. Z. Žežulkové na odkazu:

http://equitv.cz/veterina/2010/6/22/videa/konsky-strecink-aneb-co-je-dobre-delat-pred-jizdou/

pacient Faraon

pacient Faraon

pacient Gordon

pacient Gordon

Gordon po terapii

Gordon po terapii

Karel je u nás více než rok, ale do této chvíle to byl jen miloučký plyšáček na mazlení. Miluje pozornost, hlazení a kontakt s člověkem. Ale sednout si na svůj hřbet nechtěl nechat. Je to bývalý cirkusový poník a tak se můžeme jenom dohadovat, co od „dětství“ zažíval a jak se s ním pracovalo, když nám svým chováním pokaždé řekl, ať se nesnažíme na něm jezdit. Vadila mu i dečka na zádech, natož jezdec.

 

Naše holky na něj nakonec vyzrály a přesvědčily ho, že mu nic nepříjemného nehrozí a že si vlastně může také užít legraci. Jak toho docílily, zůstává malým tajemstvím…

 

Jisté je, že se Karlík již může zařadit mezi řádné posily naší pony školičky.

nejprve zvyknout na dečku a zátěž

nejprve zvyknout na dečku a zátěž

a pak to jde samo...

a pak to jde samo...

šikovná partička ...

šikovná partička ...

Fotosoutěž - obrázek

Fotosoutěž - obrázek

Přispěli jsme s Magnumkem do fotosoutěže na téma "nejvtipnější foto z Karlovarska", kterou vyhlásil pan Jan Horník na svém webu. Nemusíme zrovna vyhrát avízovaný fotoaparát, stačí nám jen trochu srandy. Fotka má název: ŽÁDOST O DOTACE NA ROK 2011. Tak uvidíme...
V sobotu 10.července 2010 nás následkem závažných zdravotních potíží opustila čtrnáctiletá ovčačka Bára. Na začátku května 2009 ji k nám dovezli na dožití její původní majitelé. Barunka si užila hezký rok v relativním zdraví, protože po několikaterých medikamentózních kúrách se dala do skvělé formy. Určitě k tomu přispělo i kvalitní bahenní jezírko ve výběhu, kde si ráda a často namáčela tlapky. Třebaže to byla starší dáma, byla stále veselá a moc ráda se mazlila. Když vedle sebe měla někoho, kdo ji hladil, byla nejspokojenější. Všem nám bude chybět!
Barbora

Barbora

2009

2009

2010

2010

Když na počátku června udeřila tropická vedra, naše zvířátka vyhlásila stávkovou pohotovost. S blížícím se časem začátku jezdecké školičky se koníci rozhodli pro radikální řešení hrozícího nebezpečí - tedy pohybu. Fotografie dokumentují jejich postoj (nebo spíše poleh) k odpolednímu tréninku.
Neon.JPG
Stripe.JPG
Blesk, Gordon.JPG
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one