člen České hiporehabilitační společnosti

Pravou koňskou lásku nám loni předváděli naši vysloužilí plnokrevníci Beník a Laurena (než mrška dala přednost načepýřenému vlasáči Faraonovi). V jejich stopách nyní kráčí jiní dva.

Od prvního dne, kdy k nám přijela kobylka Pája, máme o zábavu postaráno. Nejen kvůli její paličatosti, nelibosti nechat se na noc zavřít do boxu, tzv. „salámismu“ (skoro všechno jí je jedno) a zálibě v protrhávání ohradníků (svými destrukčními nápady mnohonásobně předčí svou předchůdkyni Laurenku).

 

Díky ní je velkým hrdinou náš malý Karlíček. Zamiloval se do Páji až po uši a chrání si ji před každým. Občas se sice chová jako miminko (zkouší mlíčko z jejího vemínka), ale když se k ní přiblíží některý z koní, stane se z něho rázem udatný a odvážný rytíř. Nerespektuje zákony nadřazenosti a i když je až na samém konci hiearchie stáda, má tolik odvahy, že si Páju brání i před šéfem Gordonem i podšéfem Magnumem. V jeho malé hlavičce mu asi ani nedochází (a nebo na to chytře spoléhá), že žádný z velkých koní nemá v úmyslu mu v bitkách ublížit, protože oni si určitě uvědomují, že by jeho troufalost mohli snadno potrestat. Nepoměr jejich sil je nepřehlédnutelný. Většinou ho berou s nadhledem, možná ho i chápou. Například na obra Gordona chudáček Karlík vůbec nedosáhne. Natož, aby ho svými kopýtky zastrašil.

 

Tenhle mrňous má velké upřímné srdce a obrovský cit. Je to naprosto úžasná podívaná. A něco podobného se dá sledovat jen ve stádě, které funguje podle přírody. Naši koníci to dokazují.

 

Více fotek na:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_20.5.2010_Majova_laska/

 

Občas se Karlík chová jako miminko

Občas se Karlík chová jako miminko

Malý nebojsa válčí s Faraonem

Malý nebojsa válčí s Faraonem

Zahání Magnuma

Zahání Magnuma

Karlík odvaha

Karlík odvaha

Ani Faraona k Páje nepustí

Ani Faraona k Páje nepustí

... někdy se přece jen trochu bojí...

... někdy se přece jen trochu bojí...

21.05.2010 11:13:53
hipopaja
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one