člen České hiporehabilitační společnosti

„Měli jsme malého darebáka, teď máme malého a velkého“, posteskla si ve slunném čtvrtečním odpoledni 18. června Hanka, když našla rozebranou voliéru pro hlodavce. Myslela tím malého Neona a většího Bleska. Ti dva syčáci si padli do oka a vzájemně se od sebe učí lumpárny. Autorem nejnovější spouště byl tentokrát Blesk, který dobře věděl, že přes ohradník pod proudem se nedostane jinak, než plavným skokem. Povedlo se mu to…

Jak si tak nikým nerušený vykračoval po areálu, do oka mu nejspíš padla podestýlka ze slámy ve voliéře a několik kousků tvrdého pečiva. Jiný záměr jsme nehledali, protože koně přeci masožravci nejsou. I když v případě Bleska to není vyloučené….

Jeden králíček a činčila Bleskovým zapříčiněním nyní zkoušejí, co to je život v divočině, ti ostatní (morčátka a ostatní králíci) byli naštěstí z jeho vloupání tak vystrašení, že zůstali na místech a nehnuli se.

Blesk tedy po zásluze putoval na samotku – do výběhu, který kdysi sloužil klokanovi. Než se mu podařilo utéci také… Když tam byli naši chlupatí pejskové, v dolní části plot trochu rozebrali. Koho by napadlo, že se tou skulinkou protáhne kůň? A ne zrovna nějaký hubeňour!

Ale pro Bleska není nic problémem. Napřed si posunul dřevěné zátarasy a když si myslel, že jsme všichni odjeli, proklouznul jak myška. Pak že koně nepřemýšlejí!

Užíval si nově nabyté svobody a chtěl se dostat za koňmi na pastvinu. Naštěstí neumí zatím otevírat vrata a plot kolem areálu je taky dost vysoký. Několikrát si ještě zaskákal přes ohradník tam-sem-tam a nechal se na chrastící kyblík s pečivem nalákat do boxu. Odtud snad nezmizí, a když ano, potom máme kouzelníka!

Více fotografií nejenom z Bleskova vydařeného odpoledne:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_18.6.2009/

voliera po Bleskově zásahu

voliera po Bleskově zásahu

vězeň Blesk

vězeň Blesk

volný

volný

volný

volný

skok

skok

stanu se menším, ještě menším...

stanu se menším, ještě menším...

19.06.2009 09:58:32
hipopaja
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one