člen České hiporehabilitační společnosti
Beník odešel ... - obrázek

Beník odešel ... - obrázek

Letošní rok k těm nejšťastnějším patřit určitě nebude. 13. prosince 2010 v odpoledních hodinách dotlouklo srdíčko našeho „dědečka“ Benedikta, který si od roku 2008 užíval zaslouženého spokojeného důchodu. Beník měl za sebou pestrou minulost. Nejprve běhal dostihy a to velmi dobře (za vše hovoří jeho 3. místo v Ceně zimního favorita). V dalších letech si vyzkoušel různá sportovní odvětví – působil  u pětibojařů, v drezúrním ježdění se vypracoval až na stupeň Grand Prix. Kus záslužné práce odvedl v oblasti hipoterapie. Osm let pomáhal fyzicky a psychicky postiženým pacientům v léčebně v Bohnicích. Od roku 2004 v této činnosti pokračoval u nás. Pomáhal klientům se skoliózou a ženám, které bojovaly se sterilitou.

Odešel nám koník s obrovským bojovným srdcem. Během letošního roku ho dvakrát postihly velmi závažné zdravotní problémy spojené s jeho věkem. Pokaždé se z nich za minimální podpory veterináře dostal. Nechtělo se mu umírat a bylo to na něm vidět.

V pondělí na svátek všech Lucií se mu při cestě k napajedlu podlomily nohy a nemohoucí Beník se smířil se svým osudem. Odcválal za svojí milovanou Laurenkou, která na něho na nebeských pastvinách čeká už od ledna. Tyto řádky se píší velmi těžce a jsou plné slaných slz. Je nám moc smutno a jedinou  útěchou je, že jsou oba dva spolu. Pobíhají po nekonečných zelených pláních a nic je netrápí. Třeba si tam nahoře o nás teď vyprávějí. My věříme, že na tento svět, naši lásku a péči vzpomínají jen v dobrém.

 

Fotogalerie věnovaná Beníkovi: http://laurena.rajce.idnes.cz/BENEDIKT_12.3.1987_-_13.12.2010/

14.12.2010 09:24:42
hipopaja
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one