člen České hiporehabilitační společnosti
Představení koníků podle časové posloupnosti, kteří postupně prošli naším Hipocentrem.

(klikněte na odkaz  ZOBRAZIT CELÉ)

 - obrázek

- obrázek

Plnokrevný hřebec plemene Akhal Teke

Linie: Gelishikli

Otec: 1127 Almaz (plavák)

Matka: Aisha (palomino)

Narozen: 13.5.2007

 

V červenci 2012 se druhým osobním koněm Pavlíny Uhlířové stal odchovanec Dalida Akhal – Teke Czech vzácné a atraktivní barvy perlino s blankytně modrýma očima, klenutým krkem a prostornými chody. Byl nabízen jako přátelský, hravý a velmi inteligentní kůň s předpokladem většího vzrůstu a sportovní kariéry.

 

FLORA - obrázek

FLORA - obrázek

Český teplokrevník

Otec:

Matka:

Narozena: 1998

13. května 2011 jsme získali dalšího koníka, vysloužilou bílou kočárovou kobylku Flóru. Přišla k nám ovšem v neuspokojivém zdravotním stavu – dušná a bolavá, takže bude trvat dlouho, než se dá dohromady. I když ji stádo docela dobře přijalo, ze začátku neustále vyskakovala z ohrady, chytali jsme ji až v Březové. Po několika týdnech jsme zaznamenali výrazné zlepšení – přestala kašlat, hodinařit, ve výběhu se celkově zklidnila a na útěky již nemá ani pomyšlení. Floru si její majitelka odvezla 8.října 2011 na Kozodoj.

KEVIN - obrázek

KEVIN - obrázek

Fjordský kůň

Otec:

Matka:

Narozen: 2002

 

 

9.listopadu 2010 si z Jáchymova přivezla rodina Orctových 8letého fjorda Kevina, který ihned po příjezdu dostal přezdívku Tony…

PÁJA - obrázek

PÁJA - obrázek

Norický kůň

Otec: 687 Ministr

Matka: 23/451 Parodie

Narozena: 12.4. 2009

 

 

Páju si v Ostřetíně jako roční „mimčo“ vybrala Hanka podle jejího jména. Krásná, i když zatím trochu paličatá slečna, která se těší veliké náklonnosti ze strany mrňouse Karlíka a nerada nocuje v boxe, se bude postupně připravovat na své hlavní povolání – terapeutku.

STRIPE - obrázek

STRIPE - obrázek

Welsh part-bred

Otec: 578 French Syd Ganymed

Matka: 2/116 Sandy

Narozen: 11.4. 2006

 

Žlutý krasavec Stripe, který se pyšní zbarvením „Isabela-Palomino“, se stěhoval již vícekrát. Začínal na jízdárně ve Staré Roli, chvíli byl na Medovém ranči a na jízdárně na Kolové. Od 2. října 2009 dělá radost dětem v naší školičce.

KAREL - obrázek

KAREL - obrázek

Shetlandský pony

Otec:

Matka:

Narozen: 2004

 

 

19.srpna 2009 večer přijelo z Kraslic Jeho Veličenstvo KAREL – zrzavý shetlandský valášek pro děti do naší jezdecké školičky. Tento veselý chlapík dokonce nějaký čas působil v cirkuse, kde na povel aportoval, lehal si nebo stavěl na zadní. Hned první den nás přesvědčil, že je hodně veselý, rozverný a hlavou se mu honí spousta skvělých nápadů.... Na povel prý umí aportovat, lehnout si nebo se postavit na zadní. Je to cirkusák každým coulem a miluje publikum a moc rád honí pejsky....

FARAON - obrázek

FARAON - obrázek

Fríský kůň

Otec:

Matka:

Narozen: 2000  (+ 6.3.2012)

Krasavec mezi krasavci - to naše černá perla, valášek Faraon, reprezentující královské plemeno fríských koní. Postupně nás ale přesvědčil, že výstavy ani závody mu k srdci nepřirostly, nejraději o svoji srst pečuje válením.

Kdo je Faraon?

Fríský kůň, jehož domovinou je oblast Fríska na severu Holandska. Krev frísanů koluje např. v žilách oldenburských či shirských koní nebo britských poníků. Původně to byli vojenští koně, později byli pro svou výdrž, ochotu, učenlivost, skromnost a sílu používáni také v zemědělství. Jsou to skvělí a vyhledávaní kočároví koně, pro svou pohyblivost a temperament se velmi cení jako drezurní nebo cirkusoví koně. Přes svou výjimečnost fríský kůň na počátku 20.století téměř vyhynul! V roce 1913 zbyli ve Frísku jen 3 hřebci. Plemeno zachránila druhá světová válka, kdy měli holandští zemědělci nedostatek vozidel i pohonných hmot, a proto se museli vrátit ke koním. Krize z 60.let byla úspěšně překonána a chov fríských koní se rozšířil prakticky do celého světa. Svaz chovatelů fríských koní získal v roce 1954 titul "Královský".

Dnešní fríský kůň je vždy vraník a v kohoutku měří v průměru 152 cm. Hlava je dlouhá s inteligentní výrazem a vyjadřuje veselou, ochotnou a milou povahu, uši krátké. Dobře stavěné tělo s válcovitým trupem je kompaktní a plece s plochým, oblým kohoutkem jsou mohutné, ideálně přizpůsobené pro práci v zápřeži. Linie krku a hřbetu dělá z fríse ideálního kočárového koně. Záď má charakteristický strmý sklon, ocas je poměrně nízko nasazen. Nohy jsou silné a mají velmi čisté a velké klouby. Krátké zadní nohy vynikají silou. Typickým znakem plemene jsou rousy na spodní části končetin. Hříva, ocas a rousy jsou husté a bujné.

Rozloučení s Faraonem v sekci: INFO V OBRAZECH

BLESK - obrázek

BLESK - obrázek

Kříženec hucula a fjordského koně

Narozen: 2001

 

„Druhý Neon, to jsme tady potřebovali“, tak okomentovala Bleska, který nápadně připomíná vzácného koně Převalského, v prvním týdnu Hanka. Tento veselý chlapík patří našemu ošetřovateli Jirkovi a společně se sestřenicí Lenkou si ho 4.dubna 2009 dovezl z Nespek u Benešova jako rekreačního koníka. S Bleskem šijí všichni čerti, rád provokuje a testuje, kolik lumpáren mu kdo dovolí. Přirozenou autoritou pro něho je samozřejmě Gordon a ten si ho k naší pramalé radosti vybral za chráněnce a oblíbence. Je to sice paličák, ale zároveň rozverný školáček a spolehlivý učitel ve školičce. Koník, kterému věříme a který má přes všechny naše připomínky skvělou povahu.

LAURENA - obrázek

LAURENA - obrázek

Anglický plnokrevník

Otec: Brustolon

Matka: Come Un Garcon

Narozena: 18.1.1990 (+ 2.1.2010)

 

Kobylka s výtečnou dostihovou minulostí u nás od půlky listopadu 2008 do 2.ledna 2010, kdy nás kvůli těžké cévní příhodě nečekaně a náhle opustila, trávila zasloužený spokojený důchod. Díky své milé povaze a krásnému „kukuči“ byla skvělým mazlícím terapeutem pro velké i malé.

Více informací o Laureně, jejích potomcích i vnoučatech najdete na: www.laurena.wgz.cz

LUKÁŠ - obrázek

LUKÁŠ - obrázek

Norik

Otec:

Matka:

Narozen: 2.5.1993

 

Obrovitý a svalnatý ryzák Lukáš kdysi tahal dřevo v lese.  U nás je využíván k léčbě mentálně postižených neurologických  klientů.

1
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one