člen České hiporehabilitační společnosti

Léčebné úspěchy

Kůň je osobnost i přítel pro radost,

jenž umožňuje mnohým chvilky bez bariér,

pomáhá najít cestu lidí k lidem,

dává impuls k novému životu,

léčí tělo i ducha…

 

Sdílíme stejnou myšlenku jako Sdružení pro pomoc zdravotně postiženým – Piafa,

od kterého jsme si tuto pravdivou citaci vypůjčili.

 

Rádi vás seznámíme s několika příběhy z praxe.

Hlavními hrdiny jsou naši klienti různého věku a stupně zdravotního nebo mentálního postižení, kterým naši zvířecí terapeuté dokázali pomoci.

 

To, co můžeme, nemá hranic.

 Kromě těch, které si sami postavíme…

Alicia - obrázek

Alicia - obrázek

Příběh 2:

 

Druhý příběh vypráví maminka krásné okaté blonďaté holčičky Alicie: „Do Hipocentra jsem se svou dcerou začala jezdit, když jí bylo 10 měsíců. Poté, co jí lékaři diagnostikovali parciální agenezi corpus callosum. K tomuto postižení se váže psychomotorická retardace. Dcera v tom věku ještě neseděla, nedostala se ani na čtyři. Největším úspěchem bylo přetočení ze zad na bříško. Horní část těla měla hypotonickou, dolní končetiny naopak spastické. Hipoterapii jsme začali využívat 2x týdně. Začínali jsme na několika málo minutách. Pod vedením zkušeného hipoterapeuta jsme postupně jízdy prodlužovali. Dcera se zlepšila v tonusu celého těla. Horní část posilovala, nohy se naopak uvolňovaly. Na to navázaly také motorické posuny – lezla po čtyřech, sedla si a u nábytku se dokázala zvednout. Dnes jsou dceři čtyři roky a chodí. Snaží se i popoběhnout. Zvládá malé překážky a dokáže vylézt na menší židli. Na hipoterapii dojíždíme stále, protože je to věc, která nám nesmírně pomohla v jejím motorickém vývoji.

 

(Datováno: 2012)

Příběh 1:

Do života aktivního sportovce a vášnivého cyklisty zasáhl osud v únoru 2009 – po pádu z kola na betonový sloupek utrpěl krevní výron a pohmoždění mozku včetně zlomeniny páteře. Ani rychlá operace zlomeného obratle, v něm měl přerušenou míchu, ho dosud nepostavila na vlastní nohy. Jeho obrovská vůle a chuť do života (ruku v ruce s velkou podporou manželky a dcery)  mu nedovolily na život rezignovat. Již při několikaměsíčním rehabilitačním pobytu v Kladrubech začal pomýšlet na návrat k cyklistice a dokázal to. Dnes je členem sdružení handicapovaných cyklistů Černí koně, které podporuje také herec Pavel Nový. V září 2009 se stal prvním vozíčkářem na světě (nebo minimálně v Čechách), který jel 30ti kilometrový závod horských kol na handbiku – speciálně upraveném kole pro ruční pohon. Sám Pavel Nový ho označil jako Sportovce roku 2009 a my se k němu samozřejmě přidáváme.

 

Zdenek patří mezi naše „sluníčkově naladěné“ klienty. Podstupuje hiporehabilitaci na Lukášovi.

 

Zd Kirch.jpg
Zd Kirch2.JPG
Zd Kirch1.jpg
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one