člen České hiporehabilitační společnosti
Akce v ostrovské nemocnici 19.9.2010 - obrázek

Akce v ostrovské nemocnici 19.9.2010 - obrázek

Benefiční akce Nemocnice Ostrov připravila ve svém parku podobně jako loni společenskou, kulturní a benefiční akci nazvanou „Loučení s létem“. Vystoupil na ní Jaroslav Uhlíř a další zpěváci, nechyběli šermíři, kolotoče a nejrůznější dětské atrakce, sportovní soutěže, stánky s dobrůtkami, a samozřejmě ani my. Lukáš, Stripe, Lucy a Neon trpělivě celé odpoledne vozili (a Hanka, Jirka, Lenka, Kristýnka a Orctovci vodili) všechny zájemce. Podle očekávání se dlouhá fronta čekatelů na svezení nezmenšovala…

Fotogalerie:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_19.9.2010_akce_v_Ostrove/

Sranda závody 11.9.2010 - obrázek

Sranda závody 11.9.2010 - obrázek

To jsme si to tam nahoře objednali, že? Krásné letní počasí se v sobotu 11. září postaralo o skvělou náladu při našich neoficiálních závodech. Chtěli jsme divákům předvést, že naši koníci (i další zvířátka) umí léčit nejenom lidské tělo, ale také duši. Poníci Lucy, Neon, Stripe, Zorek a větší koníci Blesk a Lukáš dokázali na tvářích svých jezdců vykouzlit šťastný úsměv po každé soutěži, kterou společně absolvovali. Více než dvacítka mladých nadějných jezdců z naší školičky (ale také malé jezdkyně z Kolové Klárka a Barča na Karině), mezi nimiž nechyběla třeba nejmladší tříletá Valentýnka Čáslavská, předvedla při jízdě zručnosti skvělé výkony. Pochvalu zaslouží také rodiče, kteří koníky po celé trase statečně provedli. Pro mnohé z nich totiž bylo toto společné účinkování životní premiérou. Vybrat jednoho vítěze bylo složité a tak si blýskavé pohárky a ceny odnesli všichni. Mezi zkušenějšími jezdci, kteří se představili v drezúrní úloze, zvítězila Pavlínka Uhlířová s  Magnumem. Závodní atmosféru podtrhla ukázkou skoku mohutnosti Jana Kumičíková. Někdejší republiková mistryně se svojí klisnou Papaverou překonala překážku vysokou 120cm. Na závěr jsme se všichni na koních i pěšky vydali na malou hubertovu jízdu. Na rozdíl od loveckých jízd jsme nehledali lišku, ale šéfovou Hanku, která se u lesa schovala tak, že ji dlouho nikdo ze stopařů nemohl najít.

Chráněnkyní ostrovské nemocnice, se kterou Hipocentrum od letošního roku spolupracuje, se stala kobylka Pája 2 Ostřetínská. Slavnostně ji pokřtil zástupce ředitele, pan Radek Motyčka.

O dobrou náladu a plná bříška se starala cateringová agentura Easy Food Service pana Krajče a k poslechu hrála kapela Petr nebo Pavel. Všem, kteří se na přípravě i průběhu skvělého dne podíleli, velmi děkujeme a těšíme se na příští rok!

A jak vypadaly závody?

V jízdě zručnosti téměř všichni splnili všechny úkoly na vytyčené trase, jen několika jezdkyním se nepodařilo ani jednou trefit míčkem do bedny. V soutěži o NEJ DVOJICI se porotě také líbil jako nejsehranější, nejupravenější a nejsympatičtější téměř každý startující. Protože se nám malí po soutěži rozprchli, původně plánovaný testík zařazený do vyhodnocení, se nekonal. Ale ti, kteří ho stihli vyplnit (Ela, Štěpka, Klárka Markofová a Procházková, Andrejka, Bára, Verunka), mají pochvalu – byl bez jediné chybky.

Zkušenější jezdkyně předvedly drezúrní úlohu s předepsanými cviky v libovolném pořadí. Jediný bodík rozhodl, že si vítězství odnesla Pája s Magnumem před Leou na Stripovi. Na 3.místě skončily současně Kamča s Bleskem a Kristýna s Faraonem. Kamča nepředvedla osmičku, Kristýna zase přechod z klusu do zastavení a ze středu. V soutěži o NEJ DVOJICI byly všechny ohodnoceny shodně výborně, až na chuděrku Leu, kterou náš roztomilý žlutý komediant nechtěl úplně poslouchat a tak si už trochu vymýšlel…

 

Seznam účastníků:

 

Karolínka Poláková (Lucy)

Jessica Kleinová (Stripe)

Štěpánka Čáslavská (Blesk)

Valentýka Čáslavská (Lucy)

Klárka Čáslavská (Neon)

Ela Vokáčová (Zorek)

Šárka Klementová (Neon)

Andrejka Bičanová (Stripe)

Adélka Orctová (Stripe)

Verunka Pavlisová (Blesk)

Barunka Koblerová (Zorek)

Klárka Procházková (Stripe)

Simonka Čeladníková (Blesk)

Anetka Zbíralová (Zorek)

Klárka Markofová (Lucy)

Klárka Dvorská (Lukáš)

Emma Krajčová (Neon)

Barunka Mišková (Zorek)

Mirka Králová (Stripe)

Terezka Chromcová (Stripe)

Klárka Kumičíková (Karin) – Kolová

Bára Škardová (Karin) – Kolová

Pavlínka Uhlířová (Magnum)

Kristýna Floriánová (Faraon)

Lea Petlíková (Stripe)

Kamča Hofmannová (Blesk)

 

Na bohatou fotogalerii jsme samozřejmě nezapomněli.

Jízda zručnosti:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Paja_11.9.2010_Sranda_zavody_jizda_zrucnosti/

 

Drezúrní úloha:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_11.9.2010_Sranda_zavody_drezurni_uloha/

 

Skok mohutnosti:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_11.9.2010_Sranda_zavody_skok_mohutnosti/

 

Hubertova jízda:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_11.9.2010_Sranda_zavody_hubertova_jizda/

 

Všehochuť:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_11.9.2010_Sranda_zavody_vsehochut/

 

Letní tábor 12.-17.7.2010 - obrázek

Letní tábor 12.-17.7.2010 - obrázek

V týdnu od 12. - 17. července se v našem Hipocentru uskutečnil tradiční letní tábor. Patnáctce malých i větších zájemců možná až příliš přálo počasí a tak jednou z nejčastějších denních aktivit bylo koupání. Stihli i honbu na pokladem, jezdit na koních, pečovat o další zvířátka (nejvíce obdivovatelů měl samozřejmě malý Pepíček), napsat test o znalostech kolem koní a zasoutěžit si mezi sebou v sedle (nebo bez něj) na trati s předepsanými úkoly. Velkým zážitkem pro všechny bylo odpolední sprchování koní, za což velmi děkujeme hasičům. Díky jejich vstřícnosti si koně na chvíli oddechli od nepříjemného celodenního vedra.  Naše poděkování patří: manželům Kotkovým, kteří připravili zajímavý indiánský program, firmě Recyplast CZ za krásná památeční trička, panu MVDr. Jaroslavu Šteklovi za dobrůtky pro zvířátka, paní Věrce Bártové za kosmetické přípravky, paní Jitce Krajčové za dobré pečení a Jirkovi Horáčkovi za vydatnou pomoc.

 

Jak odpověděli účastníci na otázku, co se jim na táboře nejvíce líbilo?

 

Kamča,  Kristýnka a Barča – ježdění na koních

Lea – závody při indiánském dni

Emma – Pepa, Felix a Gordon

Adélka – indiánský den

Pája – závody, spaní na trampošce, bazén, ježdění

Verča – ježdění na huculovi

Klárka – Pepa, Felix, závody a koně

Simča – koně, jehně, závody a Pepa

Bětka – Neon, Felix, Leslie, Vendelín, kočky, Daneček, Pepa, Karel, kozy a ovce, Lucy

Honzík a Vája – ti ještě neumějí psát a podle obrázku je to Pepa a Felix

 

Těšíme se na vás všechny zase za rok!

 

Fotky ze 14.7.: http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_letni_tabor_2010/

Fotky z koupání koní 14.7.: http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_letni_tabor_-_koupani_koni_14.7.2010/

Fotky z indiánského dne 15.7.: 

http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_indianske_odpoledne_15.7.2010/

Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

Přesně na den jako loni, jenom o měsíc dříve, jsme u nás opět přivítali na soukromém kurzíku horsemanshipu Zuzku Prokopovou. Pája (Magnum), Jirka (Karel), Lenka (Blesk), Lucka (Gordon), Kamča (Stripe), Lea (Lucy), Kristýna (Neon) si vyzkoušeli ovladatelnost koní ze země i sedla. Základní úkony, bez kterých se dobře vychovaný kůň (a u nás to platí dvojnásob) neobejde. Zuzka kladla důraz na jemnost, přesnost, trpělivost a chválení. To aby koníci v celodenním soustředění měli motivaci stále ochotně spolupracovat. Po oba dny nádherné počasí, až opalovací, dobrá nálada a pro některé také spousta nového na přemýšlení nad mezidruhovým partnerstvím ČLOVĚK-KŮŇ.

Fotografie z akce:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Kurz_se_Zuzkou_Prokopovou_25.4.2010/

Mikuláš a vánoční besídka 11.12.2009 - obrázek

Mikuláš a vánoční besídka 11.12.2009 - obrázek

Jako každý rok k nám přijel Mikuláš (Pája na Magnumovi), hned několik čertíků (Anežka na Ferdovi, Anetka na Stripovi a Adélka na Lucince) a také anděl (Lucka na Gordonovi), i když ten zrovna andělsky nevypadal - přes rok totiž trochu nabobtnal a přes vrstvy oblečení se nedostal do svých krásných bílých šatečků.  Příchozí hosty vítali hned u brány a někteří mrňouskové se jich tak báli, že dokonce slíbili, že už nebudou zlobit. Zazpívali jsme si koledy, rozdali dárečky a pomazlili se zvířátky - živý betlémek stál přímo u stromečku. Trochu jsme si oddechli, že naše vysokobřezí koza Líza malého "Buráčka" neporodila jako Ježíška pod stromeček.

Fotografie z akce: http://laurena.rajce.idnes.cz/Mikulas_a_vitani_Vanoc_v_Hipocentru_Pa-ja_11.12.2009/

Mikuláš v Globusu 5.12.2009 - obrázek

Mikuláš v Globusu 5.12.2009 - obrázek

Sponzor našich zvířátek - Hypermarket Globus v Jenišově - nás v sobotu 5. prosince pozval na Mikulášskou akci. Všechny dětičky povozili Stripe a Lucy. Moc jim chutnala olovnatá travička (projíždějících aut z průtahu i popojíždějících na místním parkovišti je spouta), tu doma v čisté přírodě holt nemají....

Fotky z akce: http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_Mikulas_Globus_5.12.2009/

Seminář 8.11.2009 - obrázek

Seminář 8.11.2009 - obrázek

Seminář 8.11.2009

Druhý celodenní kurzík pro lidičky a koníky z Hipocentra. Tentokrát uvádíme hodnocení od Šárky:

 

V první části jsme opakovali věci z minula a zařadili několiv nových cviků - vše bylo zaměřené na základní ovladatelnost koně ze země. Pokusili jsme se o zlepšení koncentrace koní na práci pomocí nové formy odměny – nově naučených a koňmi oblíbených cirkusových cviků (vykopávání přední nohou) a pamlsků. Zlepšení od minula bylo velké - zlepšila se prostupnost a citlivost koní na signály a respekt koní ke svým jezdcům. Ale stále je potřeba trénovat jednotlivé cviky, abychom příště na tyto záladní cviky mohli navazovat těmi složitějšími. Koně jsou velmi citliví a rychle se učí, jde hlavně o učení jezdců, o osvojení signálů a vnímání reakcí koní, aby dokázali lépe vnímat svého koně a dokázali s ním pracovat s co nejjemnějšími pomůckami.

V druhé části jsme cviky na ovladatelnost, které jsme procvičovali ze země, zkoušeli v sedle. Nejprve ale bylo potřeba naučit jezdce několik uvolňovacích cviků, které by měli používat před každým ježděním. Dalším důležitým cvičením bylo také správné dýchání a vnímání pohybu koně. Bez těchto základů nedokážeme dostatečně vnímat pohyby jednotlivých svalů. Po uvolnění jezdců jsme se dostali k učením základních cviků v zastavení a kroku ze sedla, ukázalo se,  že koně jsou velmi citliví a vnímaví, ale jezdci zatím nedokáží jejich jemnosti využívat a proto je důležité mít stále na paměti, aby jezdci co nejméně používali své ruce a naučili se lépe pracovat se svojí váhou a holeněmi.

Příště bude seminář probíhat trochu jinak, aby každý jezdec měl dostatek prostoru a abych s každým mohla individuálně pracovat. Tak se těším, jaké budou pokroky do příště!

 

Fotky - práce ze země:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Seminar_se_Sarkou_Nemeckovou_v_Hipocentru_Pa-Ja_8.11.2009_-_prace_ze_zeme/

Fotky - sedlo: rajce.idnes.cz/Seminar_se_Sarkou_Nemeckovou_v_Hipocentru_Pa-Ja_8.11.2009_-_v_sedle/

Seminář 24.10.2009 - obrázek

Seminář 24.10.2009 - obrázek

Uplynul pouhý týden a Šárka se k nám vypravila znovu, tentokrát v doprovodu svého Gabora, aby dvacítku účastníků seznámila s tématem, které nazvala: Základní principy smysluplného výcviku koní. Gabor, milovník focení, byl nejenom krásnou ozdobou, ale také aktivním průvodcem celodenního semináře.

Fotografie ze semináře: http://laurena.rajce.idnes.cz/Sarka_Nemeckova_a_Gabor_-_seminar_v_Hipocentru_Pa-Ja_24.10.2009/

Seminář 18.10.2009 - obrázek

Seminář 18.10.2009 - obrázek

Jsme moc rádi, že jsme začali spolupracovat se Šárkou Němečkovou, kterou spolu s jejím krásným arabem Gaborem S mnoho příznivců koní zná z různých přehlídek a akcí (např. Pardubice, Lysá). První společnou akcí byl kurzík ušitý na míru potřebám Hipocentra pro malé i dospěláky se základním tématem - jak zacházet s koněm, aby v nás viděl autoritu. Na chvíli se snažila z koní udělat žáčky a z nás pány učitele. Názorně vše předváděla jak na koních, tak na člověku, aby i ti nejmenší a začínající všechno lépe pochopili. Děkujeme za moc příjemný den a těšíme se na další pokračování.

Fotografie ze semináře: http://laurena.rajce.idnes.cz/Seminar_se_Sarkou_Nemeckovou_Hipocentrum_Pa-ja_18.10.2009/

Oslavy v ostrovské nemocnici 4.9.2009 - obrázek

Oslavy v ostrovské nemocnici 4.9.2009 - obrázek

Zúčastnili jsme se oslav 15. výročí privátní činnosti nemocnice v Ostrově, s níž bychom rádi v budoucnu spolupracovali v oblasti rehabilitace. Lucinka, Neon, Blesk a Fox z Medového ranče trpělivě vozili spoustu dětí, i když se jim po 3 hodinách chození pletly nožičky. Fronta zájemců se začala zmenšovat až v nepříjemném dešti. Součástí programu byly kromě vožení na koních různé atrakce pro děti, stánky s dobrotami, vystoupení Michala Davida, skupiny Petr nebo Pavel a Smokie Revival. Trochu to vypadalo jako politický mítink, k návštěvníkům promluvila také ministryně zdravotnictví Dana Jurásková, ministr financí Eduard Janota a další okresní či krajští politici.

Spousta fotografií k nahlédnutí:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_v_ostrovske_nemocnici_4.9.2009/

Letní tábor 13.-18.7.2009 - obrázek

Letní tábor 13.-18.7.2009 - obrázek

Děti mají prázdniny, rodiče ale ne. Jak to vyřešit? Nepotřebovali jsme k tomu babičky na hlídání, stačila nám Hanka, která holkám připravila letní tábor s koňmi. Sešla se bezva parta, holky nocovaly přímo u zvířátek - mohly si vybrat srub nebo halu, stačilo vzít stan a spacáky. Každodenní program? Práce se zvířátky, péče o ně, ježděníčko na obdélníku i v přírodě, koupání v přehradě, bobřík odvahy pod zdí místního hřbitova.... Výborné jídlo jako od maminek ve stanovickém "bufáči", opékání buřtíků u ohně, hry a blbnutí, návštěva našeho zpřáteleného Medového ranče v Kolové a závěrečné závody, na kterých se rozdávalo plno pěkných cen. Všechny jezdkyně se snažily a šlo jim to výborně! Týden hrozně rychle utekl a my všichni se už těšíme na příští rok!

Fotografie z tábora:   http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_-_letni_tabor_2009/

Fotografie z posledního dne, tedy ze závodů:  http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_-_letni_tabor_-_zaverecny_den/

Den koní 27.6.2009 - obrázek

Den koní 27.6.2009 - obrázek

Nebylo snadné vybrat si z lákavé nabídky sobotních zábavních akcí. Ten, kdo se rozhodl pro návštěvu našeho Hipocentra, určitě nelitoval. Program Dne koní byl natolik bohatý, že diváci nestihli využít případné přestávky k prohlídce fotografické výstavky, k občerstvení nebo prohlídce centra, kde na ně čekala nejrůznější zvířátka.

Akci zahájilo ve velkém stylu kynologické sdružení kolem Markéty Hauzrové, následovalo představení našich čtyřnohých terapeutů (až na Lukáše, který byl ze spousty lidí nečekaně vykulený a plašil se). Pavlínka s Magnumem předvedli něco ze svého tradičního „repertoáru“ – slalom mezi kužely, skok přes barel a překážku nebo zabalení koně do plachty.

Poté si slovo vzal Václav Vydra. Známý herec a milovník koní (v doprovodu své dvorní fotografky Elišky Vanišové) nepřijel pouze jako vtipný moderátor, ale společně se svými koňmi Démonem a Gustavem se kolbištěm proháněl s mečem v ruce, aby ťal do melounů nebo skákal přes zahradní židličku. Se svými společníky, mezi kterými nechyběla „první dáma“ českého horsemanshipu Zuzka Prokopová a její ohnivý arab Sigi, Petra Škrabalová s bílou krasavicí Ghajarou nebo karlovarskému publiku již dobře známý Václav Staněk a jeho mladičká pomocnice Kristínka, přiblížil metodu přirozené komunikace mezi člověkem a koněm, založené na respektu a důvěře i přátelství. Většina z účinkujících koní, kteří své jezdce ochotně nosili na hřbetě nenauždění či nenasedlaní a plnili jejich přání, byla dříve velice špatně ovladatelná nebo téměř nekomunikativní zvířata. A s naprostou lehkostí předvedli, že parkur, drezúra či western se dají jezdit i bez železného udidla v tlamě a šporen zabodnutých v koňském boku.

Skvělé vystoupení se svými koníky a psy připravily Anička Klimovičová a Eliška Šulcová. Mezidruhové partnerství v jejich podání fungovalo i na vyšší úrovni, tedy v trojúhelníku člověk – kůň – pes.

Téměř pohádkovou náladu podtrhli svým příběhem členové skupiny Traken. Přesně po roce se tak k nám opět zatoulal podlý rytíř Dejmor a princezna Adriana, aby poměřili své síly v lítých soubojích. Jak to tak v pohádkách bývá, dobro i tentokrát zvítězilo nad zlem a zbabělostí.

Těšila nás velká divácká podpora, ocenili jsme trpělivost a ochotu Václava Vydry pózovat před objektivem a rozdávat nekonečné úsměvy a autogramy i přes to, že velmi pospíchal za dalšími povinnostmi. Diváci ho z ohrady od svých koníků nechtěli pustit….

Fotky z celé akce jsou na adrese:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Den_s_Hipocentrem_27.6.2009_V.Vydra-Demon_a_Gustav/

http://laurena.rajce.idnes.cz/Den_koni_s_Hipocentrem_27.6.2009_rytirska_skupina_Traken/

http://laurena.rajce.idnes.cz/Den_koni_s_Hipocentrem_27.6.2009_E.Sulcova-Solo_Braganca%2CA.Klimovicova-Ben_Quick/

http://laurena.rajce.idnes.cz/Den_koni_s_Hipocentrem_27.6.2009_Z.Prokopova-Sigi%2CP.Skrabalova-Ghajara/

http://laurena.rajce.idnes.cz/Den_koni_s_Hipocentrem_27.6.2009_Vaclav_Stanek_Majolenka%2C_Kristinka_Martin/

http://laurena.rajce.idnes.cz/Den_koni_s_Hipocentrem_27.6.2009_Pa-Ja_a_Petra_Skrabalova-Ghajara/

http://laurena.rajce.idnes.cz/Den_koni_s_Hipocentrem_27.6.2009_kynologove_ze_Stare_Chodovske/

Nutrihorsemanship Ranč Loučka 2009 - obrázek

Nutrihorsemanship Ranč Loučka 2009 - obrázek

Poslední květnový víkend strávila naše ekipa ve složení Pavlínka Uhlířová – Magnum, Jirka Štefl a Lucka Řeřichová – Blesk na závodech na Brněnsku. Zuzka Prokopová pořádala u příležitosti znovuotevření Ranče Loučka nultý ročník NUTRIHORSEMANSHIP CUP. Jednalo se o setkání příznivců této metody a všichni tak mohli poměřit své síly v soutěžích, kde na ovládání koně není zapotřebí uzdečky, šporen nebo průvleček… Stačila jim k tomu provazová ohlávka (nebo nemusela být….) a důvěra koně v jezdce. A dobrou náladu a spoustu srandy nezkazilo ani chladné a deštivé počasí.

Lucka s Bleskem zkusila drezúrní úlohu st.“Z1“, Jirka a Pavlínka se předvedli v kategorii „partner horsemanship“. Sice jsme na stupních vítězů nakonec nebyli, ale více než umístění bylo důležitější zúčastnit se a ukázat, jak hezké kamarádství s koníky máme. I když – Pavlínka pohár vlastně má – převzala si ho jako nejmladší závodník!

 

Jaké dojmy si z Předklášteří přivezla LENKA ŠPÁNOVÁ?

„Hodně se trénovalo nastupování do vozíku, balení koně do plachty, ustupování z boku přes kladinu, couvání mezi 3 kužely, vyslání na kužel s přeskokem kužele a vysílání koně z barelu do osmičky....
Jako nejobtížnější se v případě našeho Bleska ukázal skok přes barel, takže tohle musíme ještě trénovat. Ostatní cviky s drobnými chybami zvládáme, ale chce to neskutečnou trpělivost, např. při vysílání koně z barelu do osmičky - jde tam o centimetry, je nutné si koně správně umístit do výchozího bodu a pak vyslat...
Obrat kolem předku a zadku ze sedla je také třeba trénovat, protože na pobídky holeněmi nevidíme od Bleska zatím žádnou reakci, stále si musíme pomáhat bičíkem...“

Fotografie Marcely Doležalové najdete zde:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Nutrihorsemanship_Ranc_Loucka_30.-31.5.2009/
Kurz Horsemanshipu 24.-25.5.2009 - obrázek

Kurz Horsemanshipu 24.-25.5.2009 - obrázek

V pořadí druhý letošní kurzík přirozené komunikace pod vedením Zuzky Prokopové logicky navazoval na ten první. Fotky z akce pořídila Marcela Doležalová a své osobní dojmy popsaly některé z účastnic:

 

LUCKA PRAVDOVÁ: na svůj první seminář jsem se moc těšila. Už jsem se sice jednoho zúčastnila, ale jen  bez koně. Tenhle seminář byl fantastický. Mám z něj opravdu dobrý pocit a myslím, že jsem se toho spoustu naučila. Můj spolupracovník byl norik Lukáš. Spolu jsme se naučili vysílání na určitou vzdálenost ze země, ustupování předkem a zadkem a couvání ze sedla i ze země. Největší radost mám asi z couvání, protože ze začátku to Luky vůbec nechápal, ale pak mi Zuzka vysvětlila, jak ho to naučit a na konci semináře už couval perfektně. Taky se trénovalo nakládání, a když se nechal naložit i „hucul“ Blesk, sklidil za to náležitý potlesk. Koncem neděle jsme si všichni sedli kolem Zuzky a mohli jsme se ptát na vše, co nás o koních zajímá a ona na všechno odpovídala a vysvětlovala. Taky přidala pár historek ze svého života u koní, ale když byla v nejlepším, přerušil ji Neon, který protrhl ohradník a koně utekli z výběhu. Ale to by nebyl Neon, kdyby něco neprovedl. Když je řeč o lumpárnách, zmínku si zaslouží taky kozy Šikula a Líza spolu s ovečkou Samanthou, protože těm se podařilo utéct z kozince a všichni jsme je naháněli po celém areálu. Ovci jsme nakonec museli dotáhnout zpátky za nohy, vzhůru nohama, protože s vodítkem okolo krku se odmítala pohnout z místa. Takže jsme si užili i legraci. Seminář se podle mého názoru moc povedl a myslím, že všichni zúčastnění prožili krásný víkend plný pohody a hlavně koní.

 

LENKA ŠPÁNOVÁ: co se druhého semináře týče, opakovaly se cviky z předchozího, učili jsme se cviky z prvního semináře - ze země i ze sedla. Jednalo se o obrat kolem předku a zadku hodně se trénovalo i vysílání koně kolem kuželů do osmičky.

Fotografie zde:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Seminar_o_horsemanshipu_v_Hipocentru_Pa-Ja_23.-24.5.2009/

Kurz Horsemanshipu 18.-19.4.2009 - obrázek

Kurz Horsemanshipu 18.-19.4.2009 - obrázek

První letošní kurzík máme úspěšně za sebou. Tentokrát v ryze domácím prostředí. Sobota nám vůbec nepřála, zima a déšť, ale neděle už byla ukázková - teplíčko a sluníčko. Nejprve si během dopoledne holky (a s nimi Jirka) zopakovaly práci na ruce - ustupování předkem i zadkem, couvání i naklusání. Pracovali poníci i velcí koně. Po výborném obědě v novém bistru ve Stanovicích se pokračovalo v hale s koňmi na volno - přivolání, poslání pryč, následování. Neděle patřila nejen opakování úkolů na ruce ze země, ale také práci v sedle  s důrazem na ohýbání krku. Odbourávaly se některé problémy, jakými např. bylo Gordonovo odkročení zádí od rampy a Zuzka nám ukázala, jak Magnuma naučila zastavovat na volání "Pomoooc, padám". Magnum se také společně s Pavlínkou učili side-pass, tedy překrok.

Fotografie z 1.dne (sobota 18.dubna)  zde: http://laurena.rajce.idnes.cz/1.den_seminare_Horsemanship%2C_Hipocentrum_Pa-Ja_18.4.2009/

Fotografie z 2.dne (neděle 19.dubna) zde: http://laurena.rajce.idnes.cz/2.den_seminare_Horsemanship_Hipocentrum_Pa-Ja_19.4.2009/

 

Mezi události, které se liší od všedního života v Hipocentru, jsme mohli klidně započítat návštěvu irské setřice Báry (majitelkou je Marcela Klingorová). Ta trochu rozvířila jinak poklidnou slunečnou neděli. Zapřísáhlá odpůrkyně koček jich najednou měla tolik, že se jí z toho motala hlava. Kočičky jsou na bláznivé psí nápady zvyklé, takže místo toho, aby se někam schovaly, si s ní hrály jako kočka s ... myší .... Bára byla vzteky bez sebe, když zjistila, že před ní v žádném případě líné kočky nehodlají utíkat a vůbec to nechápala. Takže žádné krvavé představení se naštěstí nekonalo a na naší Barče bylo vidět, že vzala kočičky na milost a určitě by jim neublížila, ani kdyby nebyla na vodítku.
P2160330.jpg
P2160355.jpg
P2160367.jpg
P2160374.jpg
P2160378.jpg
P2160384.jpg
P2160391.jpg
P2160395.jpg
P2160438.jpg
P2160447.jpg
Vánoční posezení 20.12.2008 - obrázek

Vánoční posezení 20.12.2008 - obrázek

Krátce před Štědrým dnem jsme si našli alespoň chvilku času na posezení a rozjímání. Bohužel k dokonalé iluzi Vánoc chybělo počasí, celý den pršelo a foukal vítr, ale do haly plné voňavého cukroví, dobrého jídla a pití a také dárečků pro nejmenší si cestu našla většina ze stálé party Hipocentra a někteří klienti. Pobavit se nebo jen tak se pomazlit  se zvířátky přišel také starosta Stanovic pan Ladislav Kocourek, náměstkyně primátora paní Jana Petříková s manželem, televizní reportér František Nyklas s dcerkou Aničkou a na chvilku dorazil také věčně zaneprázdněný veterinární mistr pan Jaroslav Štekl s manželkou.

 

Fotky na stránkách denního centra Mateřídouška v Chodově.
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one