člen České hiporehabilitační společnosti

Sranda závody 11.9.2010

Sranda závody 11.9.2010 - obrázek

Sranda závody 11.9.2010 - obrázek

To jsme si to tam nahoře objednali, že? Krásné letní počasí se v sobotu 11. září postaralo o skvělou náladu při našich neoficiálních závodech. Chtěli jsme divákům předvést, že naši koníci (i další zvířátka) umí léčit nejenom lidské tělo, ale také duši. Poníci Lucy, Neon, Stripe, Zorek a větší koníci Blesk a Lukáš dokázali na tvářích svých jezdců vykouzlit šťastný úsměv po každé soutěži, kterou společně absolvovali. Více než dvacítka mladých nadějných jezdců z naší školičky (ale také malé jezdkyně z Kolové Klárka a Barča na Karině), mezi nimiž nechyběla třeba nejmladší tříletá Valentýnka Čáslavská, předvedla při jízdě zručnosti skvělé výkony. Pochvalu zaslouží také rodiče, kteří koníky po celé trase statečně provedli. Pro mnohé z nich totiž bylo toto společné účinkování životní premiérou. Vybrat jednoho vítěze bylo složité a tak si blýskavé pohárky a ceny odnesli všichni. Mezi zkušenějšími jezdci, kteří se představili v drezúrní úloze, zvítězila Pavlínka Uhlířová s  Magnumem. Závodní atmosféru podtrhla ukázkou skoku mohutnosti Jana Kumičíková. Někdejší republiková mistryně se svojí klisnou Papaverou překonala překážku vysokou 120cm. Na závěr jsme se všichni na koních i pěšky vydali na malou hubertovu jízdu. Na rozdíl od loveckých jízd jsme nehledali lišku, ale šéfovou Hanku, která se u lesa schovala tak, že ji dlouho nikdo ze stopařů nemohl najít.

Chráněnkyní ostrovské nemocnice, se kterou Hipocentrum od letošního roku spolupracuje, se stala kobylka Pája 2 Ostřetínská. Slavnostně ji pokřtil zástupce ředitele, pan Radek Motyčka.

O dobrou náladu a plná bříška se starala cateringová agentura Easy Food Service pana Krajče a k poslechu hrála kapela Petr nebo Pavel. Všem, kteří se na přípravě i průběhu skvělého dne podíleli, velmi děkujeme a těšíme se na příští rok!

A jak vypadaly závody?

V jízdě zručnosti téměř všichni splnili všechny úkoly na vytyčené trase, jen několika jezdkyním se nepodařilo ani jednou trefit míčkem do bedny. V soutěži o NEJ DVOJICI se porotě také líbil jako nejsehranější, nejupravenější a nejsympatičtější téměř každý startující. Protože se nám malí po soutěži rozprchli, původně plánovaný testík zařazený do vyhodnocení, se nekonal. Ale ti, kteří ho stihli vyplnit (Ela, Štěpka, Klárka Markofová a Procházková, Andrejka, Bára, Verunka), mají pochvalu – byl bez jediné chybky.

Zkušenější jezdkyně předvedly drezúrní úlohu s předepsanými cviky v libovolném pořadí. Jediný bodík rozhodl, že si vítězství odnesla Pája s Magnumem před Leou na Stripovi. Na 3.místě skončily současně Kamča s Bleskem a Kristýna s Faraonem. Kamča nepředvedla osmičku, Kristýna zase přechod z klusu do zastavení a ze středu. V soutěži o NEJ DVOJICI byly všechny ohodnoceny shodně výborně, až na chuděrku Leu, kterou náš roztomilý žlutý komediant nechtěl úplně poslouchat a tak si už trochu vymýšlel…

 

Seznam účastníků:

 

Karolínka Poláková (Lucy)

Jessica Kleinová (Stripe)

Štěpánka Čáslavská (Blesk)

Valentýka Čáslavská (Lucy)

Klárka Čáslavská (Neon)

Ela Vokáčová (Zorek)

Šárka Klementová (Neon)

Andrejka Bičanová (Stripe)

Adélka Orctová (Stripe)

Verunka Pavlisová (Blesk)

Barunka Koblerová (Zorek)

Klárka Procházková (Stripe)

Simonka Čeladníková (Blesk)

Anetka Zbíralová (Zorek)

Klárka Markofová (Lucy)

Klárka Dvorská (Lukáš)

Emma Krajčová (Neon)

Barunka Mišková (Zorek)

Mirka Králová (Stripe)

Terezka Chromcová (Stripe)

Klárka Kumičíková (Karin) – Kolová

Bára Škardová (Karin) – Kolová

Pavlínka Uhlířová (Magnum)

Kristýna Floriánová (Faraon)

Lea Petlíková (Stripe)

Kamča Hofmannová (Blesk)

 

Na bohatou fotogalerii jsme samozřejmě nezapomněli.

Jízda zručnosti:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Paja_11.9.2010_Sranda_zavody_jizda_zrucnosti/

 

Drezúrní úloha:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_11.9.2010_Sranda_zavody_drezurni_uloha/

 

Skok mohutnosti:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_11.9.2010_Sranda_zavody_skok_mohutnosti/

 

Hubertova jízda:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_11.9.2010_Sranda_zavody_hubertova_jizda/

 

Všehochuť:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Hipocentrum_Pa-Ja_11.9.2010_Sranda_zavody_vsehochut/

 

13.09.2010 09:50:05
hipopaja
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one