člen České hiporehabilitační společnosti

Seminář 8.11.2009

Seminář 8.11.2009 - obrázek

Seminář 8.11.2009 - obrázek

Seminář 8.11.2009

Druhý celodenní kurzík pro lidičky a koníky z Hipocentra. Tentokrát uvádíme hodnocení od Šárky:

 

V první části jsme opakovali věci z minula a zařadili několiv nových cviků - vše bylo zaměřené na základní ovladatelnost koně ze země. Pokusili jsme se o zlepšení koncentrace koní na práci pomocí nové formy odměny – nově naučených a koňmi oblíbených cirkusových cviků (vykopávání přední nohou) a pamlsků. Zlepšení od minula bylo velké - zlepšila se prostupnost a citlivost koní na signály a respekt koní ke svým jezdcům. Ale stále je potřeba trénovat jednotlivé cviky, abychom příště na tyto záladní cviky mohli navazovat těmi složitějšími. Koně jsou velmi citliví a rychle se učí, jde hlavně o učení jezdců, o osvojení signálů a vnímání reakcí koní, aby dokázali lépe vnímat svého koně a dokázali s ním pracovat s co nejjemnějšími pomůckami.

V druhé části jsme cviky na ovladatelnost, které jsme procvičovali ze země, zkoušeli v sedle. Nejprve ale bylo potřeba naučit jezdce několik uvolňovacích cviků, které by měli používat před každým ježděním. Dalším důležitým cvičením bylo také správné dýchání a vnímání pohybu koně. Bez těchto základů nedokážeme dostatečně vnímat pohyby jednotlivých svalů. Po uvolnění jezdců jsme se dostali k učením základních cviků v zastavení a kroku ze sedla, ukázalo se,  že koně jsou velmi citliví a vnímaví, ale jezdci zatím nedokáží jejich jemnosti využívat a proto je důležité mít stále na paměti, aby jezdci co nejméně používali své ruce a naučili se lépe pracovat se svojí váhou a holeněmi.

Příště bude seminář probíhat trochu jinak, aby každý jezdec měl dostatek prostoru a abych s každým mohla individuálně pracovat. Tak se těším, jaké budou pokroky do příště!

 

Fotky - práce ze země:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Seminar_se_Sarkou_Nemeckovou_v_Hipocentru_Pa-Ja_8.11.2009_-_prace_ze_zeme/

Fotky - sedlo: rajce.idnes.cz/Seminar_se_Sarkou_Nemeckovou_v_Hipocentru_Pa-Ja_8.11.2009_-_v_sedle/

09.11.2009 14:17:02
hipopaja
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one