člen České hiporehabilitační společnosti

Kurz Horsemanshipu 24.-25.5.2009

Kurz Horsemanshipu 24.-25.5.2009 - obrázek

Kurz Horsemanshipu 24.-25.5.2009 - obrázek

V pořadí druhý letošní kurzík přirozené komunikace pod vedením Zuzky Prokopové logicky navazoval na ten první. Fotky z akce pořídila Marcela Doležalová a své osobní dojmy popsaly některé z účastnic:

 

LUCKA PRAVDOVÁ: na svůj první seminář jsem se moc těšila. Už jsem se sice jednoho zúčastnila, ale jen  bez koně. Tenhle seminář byl fantastický. Mám z něj opravdu dobrý pocit a myslím, že jsem se toho spoustu naučila. Můj spolupracovník byl norik Lukáš. Spolu jsme se naučili vysílání na určitou vzdálenost ze země, ustupování předkem a zadkem a couvání ze sedla i ze země. Největší radost mám asi z couvání, protože ze začátku to Luky vůbec nechápal, ale pak mi Zuzka vysvětlila, jak ho to naučit a na konci semináře už couval perfektně. Taky se trénovalo nakládání, a když se nechal naložit i „hucul“ Blesk, sklidil za to náležitý potlesk. Koncem neděle jsme si všichni sedli kolem Zuzky a mohli jsme se ptát na vše, co nás o koních zajímá a ona na všechno odpovídala a vysvětlovala. Taky přidala pár historek ze svého života u koní, ale když byla v nejlepším, přerušil ji Neon, který protrhl ohradník a koně utekli z výběhu. Ale to by nebyl Neon, kdyby něco neprovedl. Když je řeč o lumpárnách, zmínku si zaslouží taky kozy Šikula a Líza spolu s ovečkou Samanthou, protože těm se podařilo utéct z kozince a všichni jsme je naháněli po celém areálu. Ovci jsme nakonec museli dotáhnout zpátky za nohy, vzhůru nohama, protože s vodítkem okolo krku se odmítala pohnout z místa. Takže jsme si užili i legraci. Seminář se podle mého názoru moc povedl a myslím, že všichni zúčastnění prožili krásný víkend plný pohody a hlavně koní.

 

LENKA ŠPÁNOVÁ: co se druhého semináře týče, opakovaly se cviky z předchozího, učili jsme se cviky z prvního semináře - ze země i ze sedla. Jednalo se o obrat kolem předku a zadku hodně se trénovalo i vysílání koně kolem kuželů do osmičky.

Fotografie zde:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Seminar_o_horsemanshipu_v_Hipocentru_Pa-Ja_23.-24.5.2009/

18.06.2009 10:13:47
hipopaja
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one