člen České hiporehabilitační společnosti

Den koní 27.6.2009

Den koní 27.6.2009 - obrázek

Den koní 27.6.2009 - obrázek

Nebylo snadné vybrat si z lákavé nabídky sobotních zábavních akcí. Ten, kdo se rozhodl pro návštěvu našeho Hipocentra, určitě nelitoval. Program Dne koní byl natolik bohatý, že diváci nestihli využít případné přestávky k prohlídce fotografické výstavky, k občerstvení nebo prohlídce centra, kde na ně čekala nejrůznější zvířátka.

Akci zahájilo ve velkém stylu kynologické sdružení kolem Markéty Hauzrové, následovalo představení našich čtyřnohých terapeutů (až na Lukáše, který byl ze spousty lidí nečekaně vykulený a plašil se). Pavlínka s Magnumem předvedli něco ze svého tradičního „repertoáru“ – slalom mezi kužely, skok přes barel a překážku nebo zabalení koně do plachty.

Poté si slovo vzal Václav Vydra. Známý herec a milovník koní (v doprovodu své dvorní fotografky Elišky Vanišové) nepřijel pouze jako vtipný moderátor, ale společně se svými koňmi Démonem a Gustavem se kolbištěm proháněl s mečem v ruce, aby ťal do melounů nebo skákal přes zahradní židličku. Se svými společníky, mezi kterými nechyběla „první dáma“ českého horsemanshipu Zuzka Prokopová a její ohnivý arab Sigi, Petra Škrabalová s bílou krasavicí Ghajarou nebo karlovarskému publiku již dobře známý Václav Staněk a jeho mladičká pomocnice Kristínka, přiblížil metodu přirozené komunikace mezi člověkem a koněm, založené na respektu a důvěře i přátelství. Většina z účinkujících koní, kteří své jezdce ochotně nosili na hřbetě nenauždění či nenasedlaní a plnili jejich přání, byla dříve velice špatně ovladatelná nebo téměř nekomunikativní zvířata. A s naprostou lehkostí předvedli, že parkur, drezúra či western se dají jezdit i bez železného udidla v tlamě a šporen zabodnutých v koňském boku.

Skvělé vystoupení se svými koníky a psy připravily Anička Klimovičová a Eliška Šulcová. Mezidruhové partnerství v jejich podání fungovalo i na vyšší úrovni, tedy v trojúhelníku člověk – kůň – pes.

Téměř pohádkovou náladu podtrhli svým příběhem členové skupiny Traken. Přesně po roce se tak k nám opět zatoulal podlý rytíř Dejmor a princezna Adriana, aby poměřili své síly v lítých soubojích. Jak to tak v pohádkách bývá, dobro i tentokrát zvítězilo nad zlem a zbabělostí.

Těšila nás velká divácká podpora, ocenili jsme trpělivost a ochotu Václava Vydry pózovat před objektivem a rozdávat nekonečné úsměvy a autogramy i přes to, že velmi pospíchal za dalšími povinnostmi. Diváci ho z ohrady od svých koníků nechtěli pustit….

Fotky z celé akce jsou na adrese:

http://laurena.rajce.idnes.cz/Den_s_Hipocentrem_27.6.2009_V.Vydra-Demon_a_Gustav/

http://laurena.rajce.idnes.cz/Den_koni_s_Hipocentrem_27.6.2009_rytirska_skupina_Traken/

http://laurena.rajce.idnes.cz/Den_koni_s_Hipocentrem_27.6.2009_E.Sulcova-Solo_Braganca%2CA.Klimovicova-Ben_Quick/

http://laurena.rajce.idnes.cz/Den_koni_s_Hipocentrem_27.6.2009_Z.Prokopova-Sigi%2CP.Skrabalova-Ghajara/

http://laurena.rajce.idnes.cz/Den_koni_s_Hipocentrem_27.6.2009_Vaclav_Stanek_Majolenka%2C_Kristinka_Martin/

http://laurena.rajce.idnes.cz/Den_koni_s_Hipocentrem_27.6.2009_Pa-Ja_a_Petra_Skrabalova-Ghajara/

http://laurena.rajce.idnes.cz/Den_koni_s_Hipocentrem_27.6.2009_kynologove_ze_Stare_Chodovske/

16.07.2009 09:33:43
hipopaja
Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one