člen České hiporehabilitační společnosti

 

Samozřejmě žádná dotace není automatická a tak naši činnost pravidelně zviditelňujeme chystanými akcemi v Hipocentru a jsme moc rádi, že si získávají stále větší oblibu diváků a návštěvníků z řad odborníků i laické veřejnosti.

 

2007

 

Kromě výchovných akcí jsme ve spolupráci s Karlovarským krajem pořádali setkání pěstounských rodin, dále jsme se angažovali v uspořádání semináře pro lékaře neurology,  psychiatry a rehabilitační pracovníky. Přednášejícím byl prim.MUDr. Zoran Nerandžič, v našem oboru osobnost dostatečně známá a uznávaná. Velkou akcí ve spolupráci s Karlovarským krajem, Magistrátem města a sponzorskými firmami byla zábavně-vzdělávací akce „Hipoterapie formou historie a sázení pohádkového lesa“.

Další akcí s kladným ohlasem bylo Rozloučení s prázdninami a Mikulášská na koních.

 

2008

 

Na základě velkého diváckého úspěchu jsme v červnu zopakovali představení Hipocentra, tentokrát ovšem jako Rytířské slavnosti, při nichž nechyběl pohádkový příběh o zlém a podlém rytíři Dejmorovi, ale součástí pestrého programu byla kromě vystoupení Zuzky Prokopové se svým arabem Sigim také opravdová svatba našich bývalých klientů. Princeznu Ladušku a prince Oťase k oltáři dovezli Gordon a Magnum.

 

V pravidelných intervalech v Hipocentru pro uzavřený okruh zájemců každoročně probíhají pod vedením Zuzky Prokopové semináře o přirozeném partnerství mezi člověkem a koněm. Jsou rozdělené na začátečníky a pokročilé a jsou přístupné jak velkým koním, tak poníkům.

20.prosince jsme se sešli s přáteli Hipocentra a jeho klienty, abychom při vánočním posezení na chvilku zapomněli na předvánoční shon a stres a starosti se sháněním dárečků. V hale vonělo cukroví, grilovalo se a popíjelo dobré pití na zahřátí. Našim nejmenším příznivcům pod stromečkem nechal Ježíšek dárečky a dobrosrdečný Lukášek na svém hřbetě povozil všechny zájemce. I přes nepřízeň počasí se odpolední setkání vydařilo. 

 

Více se o jednotlivých akcích dozvíte také z fotografií v GALERII – UDÁLOSTI.

 

Stránky systému Webgarden
Stránky zdarma
Editace stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one